ZPĚT

Recenze:

Láhev: Plantation SC Multi-Island Banyuls Cask Finish
Autor: Hunter
Aroma: V prvním dojmu hned poznávám typickou vůni z ročníkové Sv. Lucie 2003, která mi hodně voněla (i chutnala). Takže opět ten nasládle ředidlový dojem. Tady je tedy zakomponován v medu, starém exotickém dřevu, propolisu, čokoládě a hromadě koření, kde převládá hřebíček a skořice.
Chuť: V chuti je sladší, než jsem podle vůně čekal. Med, větrovost, propolis, exotická dřevitost. Koření. Celkově i koňakový nádech, kakao.
Shrnutí: Ochutnávali jsme s josém na dalším degustačním večeru v českolipském Baru/Kavárně Kocour. Hlavní jádro ochutnávky tvořily čtyři Plantationy, k tomu novinka od Diplomática - Mantuano, pak jsme zkusili El Ron Prohibido Habanero a na úplný závěr pak pouťovou atrakci RedRum. Multi-Island byl pro mě společně s Plantation SC Belize XO Grapia finish vrcholem celé ochutnávky. Špičkový rum. Kouzla se sudy se vyplatila.
Body: 94

Láhev: Plantation SC Multi-Island Banyuls Cask Finish
Autor: josé
Aroma: velmi výrazné, silné a plné. vliv Svaté Lucie je znát. kalafuna, suché dřevo, lak a exotická dřeva, až medicínskost. sladká ovocnost. výrazně mléčná čokoláda a suché sherry. kokos, med, hrozinky. mnohovrstevnaté. skvělé. (b.3/3)
Chuť: sladkost 1/3. ponejprv suchý dojem. kořenitá pikantnost a dřevitost. umakart, tmavý E.O., postupně sládne, přidává se ovoce, jablečné křížaly, hrozinky. co se mi líbí je ne nijak přehnaná sladkost. suchost zjemní, ohladí a zpříjemní (b.3+/4)
Dozvuk: výrazně čokoládový, hrozinky a skoro až kouřový dojem, opálené dřevo. sladký, skořice, třešňové pecky. kousek zelené třtiny (b.2/2)
Shrnutí: skvělý kousek. můj top v dosud ochutnaných rumech. bohaté, plné, originální. tenhle styl poznamenaný Sv.Lucií mi sedí (b.+/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.