ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glann Ar Mor Taol Esa
Autor: Hunter
WB
Aroma: Pěkná, až skoro bonbónová nasládlost, vanilka, jablka, ananasový kompot, uhlazené dřevo, krémovost, akátový med, bari mandle.
Chuť: Štiplavější, ještě je znát nevyzrálost, ale zároveň je i krémová, sladová, vanilkově nasládá, trochu travnatá. V závěru jemně dřevitá, do bílé čokolády.
Shrnutí: Měl jsem velký vzorek (1 deci) od Petra, kterému tímto děkuji za možnost opět ochutnat whisky z Bretaně. Zajímavá a dobře pitelná.
Body: 84

Autor: Nethar
WB
Aroma: Opět kategorie "dřevo-kokos-les", ale tentokrát jenom jemně, les se misí se sladkostí a jakousi zvláštní umělohmotností. Doladěné vanilkou.
Chuť: Ostrá dřevitost v kombinaci s nějakou zvláštní ovocnou nasládlostí, snad tam vnímám calvados, cognac, nebo nějaké takové věci.
Dozvuk: Velmi dobrý, hladký, čokoládový, přímo bohatě čokoládový. Možná trochu chlastovitý.
Shrnutí: Nejdřív mi nechutnala, později při dalších přechutnávkách jsem ji vzal na milost. Teď mi chutná ze všech pokusů nejvíc, ale už je pro ni pozdě. Bohužel na výměnu na slepou degustaci mě k ní stejně nic moc nenapadá, kvalitativně bych ji prohodil třeba s Glenrothes Peated, kterou jsme tam měli, ale snažili jsme se to mít vyvážené i rašelinně, takže smolík.

Autor: lalos
WB
Aroma: Lehká vůně, vanilka, dřevo, hruška s hřebíčkem.
Chuť: Ovocná, letní, svěží. Dřevíčko a opět vanilka.
Dozvuk: Delší, výrazně vanilkový. Slad a opět ty hrušky.
Shrnutí: Taková příjemná ovocná, svěží, unpeated věc. Je to takové typické zrání po bourbonu s klidem zaměnitelné s nějakou Speyside whisky typu Glenlivet. Pitelná věc. Rozhodně neurazí, zároveň nenadchne.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.