ZPĚT

Recenze:

Láhev: Port Charlotte 10 yo Heavily Peated
Autor: Nethar
WB
Aroma: Nasládle ovocná rašelina a to dost ovocná, pomerančová. Velmi slibná vůně.
Chuť: Ostřejší rašelina, dřevitá.
Dozvuk: Tak divně nakouřená, zatuchlá nahořklá rašelina.
Shrnutí: Dal jsem si to jako přípravu před Port Charlotte MRC. Krásně mi to voní, to mě bavilo, ale pak jsme si ale vůbec nesedli. Na MRC jsem se (dočasně?) vykašlal.

Autor: josé
WB
Aroma: vanilkovomeruňková nasládlost, dřevo, slad, kovovost, skořice, maliny. (b.1+/3)
Chuť: zprvu sladká, pak lehká natrpklost a nahořklost dřeva a oloupaného prutu. kouřovost. šťavnatá, citronová kůra, slad. hřeje, pepř. čokoláda. (b.3/4)
Dozvuk: lehce kouř, dřevo, nasládlost. spařenené mandle, ořechy. bylinková větrovost, špetka soli, tmavá čokoláda, kůže. (b.1+/2)
Shrnutí: kouřovost nejvíce patrná v dozvuku. slepé porovnání tří PC s výsledným pořadím: 1. MRC:01, 2. nové balení 10 yo HP a 3. Islay Barley 2011. ve vůni by měly všechny přidat na volume. přišly mi dost utlumené. jinak všechny příjemné, jemné, nedráždivé. po přidání vody se shodně v chuti poněkud zlepšily. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Uzený kouř, makrely, sůl, hořící polena, citrusy.
Chuť: Sladká, uzená, ostře pepřovitá, slaná, opět mi evokuje trnkovou omáčku s uzeným
Dozvuk: Dlouhý, slaný, uzený.
Shrnutí: Neměl jsem je vedle sebe se starší verzí Scottish Barley, kterou jsem si dal pak doma. Rozdíly jsou mimo mou rozlišovací schopnost. Je to prostě výborná whisky. Tahle palírna mě prostě hrozně baví.

Autor: lochness
WB
Aroma: Príjemná, hlboká zastrená rašelina. Neštípe. Nastupuje tmavý lesný med, borovica, les. Vonia krásne.
Chuť: Pomalý nástup, efemérne rašelinové zabrnenie na jazyku rýchlo ustúpi, ostáva príjemný korenistý pocit. Nič extrémne vyčnievajúce, ale nie je to nuda.
Dozvuk: Stredne dlhý ale jednorozmerne rašelinový. V závere trošku divne horký.
Shrnutí: Kultivovanejšia než klasická Port Charlotte Scottish Barley, ale menej vyzývavá. Zatiaľ čo PC SB mi pripomína Ardbeg, tak PC 10 yo je skôr bližšie k Lagavulinu. Jedného pekného dňa ju priamo porovnám aj s plnením Port Charlotte 10 yo Second limited edition z r 2016.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.