ZPĚT

Recenze:

Láhev: Pyrat XO Reserve
Autor: Hunter
Aroma: Pomeranče se zde mísí s hutnou zemitostí a vůní kůže.
Chuť: V chuti je krásně uhlazený, extrémně jemný ( neplést s nevýrazným), dominuje pomerančový nektar, vanilka, skořice.Ta jemnost a neskutečná uhlazenost v chuti je až zarážející.
Shrnutí: Uznávám, že je to rum velmi originální, který si pravděpodobně s ničím jiným nespletete, ale mně osobně svým charakterem zas až tak neučaroval,

myslím, že by hodně potěšil jako dárek spíše naše něžnější polovičky nebo maminky a babičky. Tím nechci říct, že chlapům nebude chutnat (kolegové z něj byli hodně nadšení).Určitě doporučuji, stojí to za vyzkoušení.
Body: 83

Autor: Kobalt
Aroma: Silná vůně citrusů, citróny, pomeranče, výrazná, intenzivní, pomerančový šumák, cironový vitacit.
Chuť: Jemná, plná, docela hutná. Citrony, citronová a pomerančová kůra. Sladké, ale sladkost je přebitá intenzitou chuti.
Dozvuk: Šťavnatý, pomerančový, citrusový, sladký, intenzivní, s trochou lehounkého koření, jemná pálivost, zbude sladký povlak.
Shrnutí: Brutální, přímočarý (a až vulgární) rum. Ale pil se dobře a návštěvy byli nadšené. Stojí za to ochutnat.

Autor: Kobalt
Aroma: Sladká a ostrá, citrusová, citron, pomeranč, limetka.
Chuť: Sladko-hořký, citrusové kůry, pomeranč a citrony, vanilka.
Dozvuk: Hořko-sladký citrusový, ostřejší, hořké kůry a sladké dužiny, pomeranče a citrony.
Shrnutí: Po velmi přeslazeném kapitánovi se Pyrat jevil jako rozumně sladký a intenzivní rum, pochutnal jsem si.

Autor: josé
Aroma: sladké a brutálně pomerančové. kandovaná kůra a limetky. žvýkačkovost. za tím vykukuje vanilka, bourbonové dřevo, skořice a kůže. (b.2/3)
Chuť: sladkost 2/3. sladkost je zmírněna šťavnatou ovocností. opět výrazně pomerančová kůra. pomerančové želé bonbóny. skořice a rumové perníčky. mírna nahořklost asi z kůry. koření. (b.2/4)
Dozvuk: čokoládový s ovocností. vysychá do kakaa a oříšků. hřeje (b.1/2)
Shrnutí: výrazný rum, nebo spíš likér, ne? originální a lehce rozpoznatelný. s těmi pomeranči mě napadá Ballantines Brasil a sahám do skříně. ano, jsou si podobní. jen ta pomerančovost je u nich v odlišném stylu. Pyratovi bych osobně dal přednost. každopádně víc panáků za sebou bych vypít nechtěl. (b.0/1)
Body: 5

Autor: tornado
Aroma: Výrazné, nasládlé, docela zajímavé. Zvláštní odstín přezrálých citrusů, který působí trochu uměle. Vanilka, náznak syntetičnosti, míza, stopa kakaa.
Chuť: Lehká a zároveň hutná, bonbónově sladko kyselá. Dominují citrusy, hlavně pomeranče, pomerančová kůra, limetka. Na okamžik záblesk kakaa.
Dozvuk: Kratší, bez znatelných změn odeznívá chuť.
Shrnutí: Trochu netradiční, výrazně ovocný rum. Příjemně pitelný, k nákupu celé lahve mě neoslovil.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.