ZPĚTRecenze:

Láhev: GlenDronach Cask Strength Batch 5
Autor: Hunter
WB
Aroma: Oproti CS 1 je vůně svěžejší a ostřejší. Dřevo, lehké sherry, krémovost. Syrové čerstvé dřevo, ostrost, jehličnatost a větrovost.
Chuť: Ostrá, štiplavá, krémově dřevitá s čokoládou a lehkým sherry vlivem. S vodou sládne a ještě víc zkrémovatí.
Shrnutí: Přijde mi, že na mě působí obdobně, jako když jsem v roce 2014 ochutnal CS1. Ale po třech letech pak CS1 působila výrazně lépe. Bude zajímavé CS5 přechutnat zase za pár let, uvidíme. Děkuji Filetovi za pozvání na panáka.
Body: 87

Láhev: GlenDronach Cask Strength Batch 5
Autor: Nethar
WB
Aroma: Zprvu hodně připomíná batch 3. Tzn. spíše slabší intenzita, spíše kožená zatuchlost než sladká kořenitost. Uvnitř skleničky až jakoby trochu spálené, grepy, sherry, zajímavá, jde trochu jiným směrem než ostatní.
Chuť: Kořenitá, bohatá, dřevité sherry, silná.
Dozvuk: Čokoládové sherry, kůže, slakost, velmi dlouhé, i pátý GlenDronach CS se (nebudete tomu věřit) povedl.
Shrnutí: Konečně jsem si udělal čas a porovnal mezi sebou napřímo batche 1-6. Děkuji za tuto možnost Senoyovi, od kterého mám většinu vzorků. Doposud jsem to tak nějak šmudlil jeden tady, druhý támhle. Vzorky jsou to velmi podobné, a když jich máte šest, brzy z toho zblbnete, přesto tam jsou rozdíly nejenom ty, které si namlouvám, ale i skutečné ;-) Ale ať jsou větší nebo menší, všechno to jsou skvělé whisky a v téhle řadě doposud nešla s nákupem udělat chyba. Projížděl jsem je všechny zároveň víckrát sem a tam a napřeskáčku, zkoušel jsem i přidávat trochu vody (nejdřív pár kapek, potom řekněme lžičku). Za mě nejlepší asi čtyřka, což mě těší, protože shodou okolností mám od ní doma celou láhev (díky skleróze bylo ověřeno až po testu), v závěsu hned jednička. Dvojka a šestka dejme tomu horší, ale jako v rámci téhle řady, furt je to pochoutka. No a tři a pět tak nějak mezi. Ale je to skoro hřích je nějak řadit, pokud nejste opravdu fajnšmekři jako třeba Senoy ;-) nemusíte to moc prožívat, každý batch je trefa do černého. Ten batch umí to a ten zas tohle, hlavní je, že jsem po takovém testu veselý.

Láhev: GlenDronach Cask Strength Batch 5
Autor: xenopus
WB
Aroma: Příjemné, sladké, holt sherry... Jen už docela nepříjemně lihové - pár kapek vody ale pomůže whisky zakulatit. Trocha sudu, třešně, meruňky, marshmallow, lehce koření (zejm. hřebíček), pomeranče.
Chuť: Sladká, intenzivní, tohle je na jazyku bomba. Třešňový destilát, maliny, marshmallow, sladké koření, trocha čokolády a karamelu.
Dozvuk: Dlouhý, sladký, sladkost ovoce (pořád ty třešně a jejich pecky) doplněná o trochu suché dřevitosti. Jen stopa hořkosti. Překvapí špetka pepře, možná chilli.
Shrnutí: Co si vybavuji a podle dřívějších poznámek srovnávám s CS2 a CS4, tak tyto byly o fous lepší. To ale nic nemění na tom, že je na i Batch 5 spolehnutí - cena příznivá a zážitek pro mě vždy vynikající. Sudovky od Glendronachu jsou moje nejoblíbenější sherry whisky a doposud mě o změně názoru nepřesvědčila žádná bunda od Aberlouru.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.