ZPĚT

Recenze:

Láhev: Johnnie Walker 12 yo Black Label
Autor: Anonymous
Aroma: kouř- dřevo, sladkost, v pozadí někde trochu zralého ovoce. Aroma je slabší, sama láhev není propagována pro skleněné tulipány.
Chuť: co ztrácí na vůni, získává na chuti. Sladká, zaoblená, jemný (slabý) kouř - ten spíše v závěru.
Dozvuk: Delší, trocha kouře, lehce zhořkne, ale vyváženě a příjemně
Body: 86

Autor: Hunter
WB
Aroma: Klasicky blendově nasládle ořechová vůně, slad, lehce okouřená, vyuzená. Tím vyuzením nemyslím nic velkého ve stylu Ardbegu, spíš se jen tak otřela o udírnu.
Chuť: Opět klasika-ořechy, slad, maličko kořenitější v dochuti ( to je fajn). Jestli se vůně o udírnu jen otřela, tak chuť kolem udírny jen prošla. Stopové množství v ní však zanechala.
Shrnutí: Jak tohle ohodnotit? Přímo jsem srovnával s Hunter's Glen 8y. Obě whisky byly vyrovnanými soupeři. Z blendů jsem stejně obodoval i Cutty Sark. Dívám se na ceny a tady Johnnie Walker ztrácí. Být to lahev okolo tří stovek, tak ani neceknu, za 600,- bych si však takový blend už nekoupil ani náhodou. Měl jsem k dispozici 50ml miniaturu z Diosu.
Body: 80

Autor: Nethar
WOL
Aroma: Ne tak nakyslá jako red label, uhlazenější a sladší, méně intenzivní. Tady už mám pocit, že bych si rád vychutnával, ale nějak moc není co. Po delším času a s kapkou vody - med pokapaný citronem, vanilka, je to milé, ale stále se mi to zdá prostě takové utlumené.
Chuť: Příjemnější než červený Walker, drobně dřevitě nahořklá, ale jinak spíše hladší a příjemnější, na druhou stranu zase jsem trochu rozpačitý, protože mi přijde nevýrazná, red label mě aspoň zkusil naštvat, tady hrozí nuda.
Dozvuk: Dosavadní dojem se mi potvrzuje i v dozvuku. Whisky sice úspěšně potlačila nepříjemnosti, které jsem zaznamenal u Red Label, ale bohužel je nenahradila něčím novým. Klasická a zapomenutelná.
Shrnutí: Čekal jsem něco lepšího než Red Label, ale vlastně nevím. Ničím mě nepozlobila, ale působí na mě až příliš neutrálně. Emoce, potřebuju cítit nějaké emoce!

Autor: Nethar
WB
Aroma: Sladší než první slepý vzorek, vedle kterého ochutnávám (což má takto podáno obří informační hodnotu (Glenrothes Robur Reserve)). Med, jitrocelový sirup, marshmallow, vanilka (která by naznačovala bourbon sudy), ale i povidla (což zase naznačuje nějaké sherry).
Chuť: Ještě sladší než vzorek č. 1, postupně ale přidává víc nahořklosti a něco něco... něco takového vínového, koňakovitého, nevím, co mi to přesně přípomíná. Nejspíš něco.
Dozvuk: Dozvuku dominuje překvapivě to něco z chuti :-) Nevím, takové industriálně ořechové něco.
Shrnutí: Taky dobrá, hlavně krásně voní, pak tam je hlavně něco. Za to ubírám několik bodů. Ve vůni jsem sázel na tenhle vzorek jako na vítěze slepého dvojboje, ale nakonec mě něco přesvědčilo, že jednička mi chutná víc ;-)

Autor: Torrez
Aroma: Jemná, pěkná vůně s nádechem zeleného jablka a kouře. Trochu obilnosti a medu, vzdáleně půdní dřevo.
Chuť: Vyvážená a jemná, od všeho trochu. Kouř slabě, lehce nakyslá, hořká.
Dozvuk: Nejdřív sladký, ale rychle umí být i otravně hořký.
Shrnutí: Moc jemné, ale oproti vrstevnické Chivas Regal má alespoň něco do sebe.

Autor: lalos
WB
Aroma: Na blend mě překvapil dost kouř, který jsem úplně nečekal. Pak ale sladká štiplavost, skořice, citrus.
Chuť: Poměrně jemná, kouř méně než ve vůni. Blendová obilná sladkost, karamel a koření.
Dozvuk: Poměrně krátký. Opět vystupuje kouř a dřevitost, která přechází do trošku nepříjemné hořkosti.
Shrnutí: Ač se to nezdá, je to asi můj nejoblíbenější z „levných“ blendů. Za cenu cca 550Kč tak akorát přechod mezi blendy a single malt, víc bych za ni asi nedal. Chutná mi ale více než Red Label a více než cenově srovnatelná Chivaska.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.