ZPĚT

Recenze:

Láhev: Port Askaig 8 yo
Autor: josé
WB
Aroma: měkké ovocné. sladší. pomačkané meruňky a broskve, červená jablka. slad, náznak vanilky. celé to zabalené do příjemné rašeliny (b.2+/3)
Chuť: mazlavá. zprvu sladká. pak nastoupí pikantnost a úder kouře. jablečná sladkokyselost. ohlazuje se. pomeranče a lehce nahořklá dřevitost. (b.2+/4)
Dozvuk: sušší kouř na nasládlém podkladu. pepř. čokoládová pralinka, citrusová kůra (b.1/2)
Shrnutí: pohodová nakouřená záležitost. zaujala. těším se, až načnu verzi 100 proof, co mám doma. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Když vím, s čím bych to měl srovnávat, tak je podobná Caol Ila Moch. Ještě méně rašeliny, fialky, rostliny, ječmen, mentol, ostrouhaná tužka.
Chuť: Ostřejší, sladká. Kačení mýdlo, vařená dýně, pepř, trochu uměliny, bylinkový čaj.
Dozvuk: Hřejivý, docela dlouhý, grepový. Sladce nahořklý. Bylinkový čaj s cukrem, umírněnější rašelina.
Shrnutí: Zajímavá asi tedy Caol Ila. Typově podobná Moch, ale ještě lehčí, květinková a méně kouřová. Rád jsem vyzkoušel, docela mi chutnala.

Autor: tornado
Aroma: Intenzivní, příjemné. Kouř, sůl, rašelina, sladký ovocně vínový podkres. Po odstání se objeví špetka pepře, jemné, nakyslé tóny citronu a stopa mazlavé hlíny.
Chuť: Slaná, trochu peřová, jemně ovocně nasládlá. Jablka, višně, kyselé citrusy, skořicová dřevitost. Po několika doušcích se objeví i slad.
Dozvuk: Pozvolný, dlouhý. Zvýrazní se sladkost a dominují ovocné tóny. Višně, ostružiny, místy až višně v čokoládě, k tomu kyselé citrony. To vše se solí a pepřem.
Shrnutí: Příjemná, mladá kouřovka. Lahev by mě zcela jistě potěšila.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.