ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenmorangie Bacalta
Autor: Nethar
WB
Aroma: Sladká dřevitost, žádná velká bomba. Ono jí to totiž trvá, pak to začne rozbalovat. Sladkost, perfektní karamel.
Dozvuk: Sladká dochuť, kořenito-dřevitě zaštipuje.
Shrnutí: Private edition od Glenmorangie si dávám vždy tradičně zpočátku Whisky Festivalu. Časy, kdy jsem je zbožňoval už jsou ale pryč. Stále moc dobrá whisky, ale ty peníze bych za to nedal, tady už se platí něco jinýho.

Autor: josé
WB
Aroma: výrazná "ovíněnost" - sladkokyselá ovocnost (jablka, fíky, nezralá švestka, meruňky, citrusy). k tomu si přidejte trochu dřeva A.O., vanilky, sladu a karamelu. co mi trochu kazí dojem je překvapivá lihovost. (b.2/3)
Chuť: perlivá svěží ovocnost z vůně zalitá medem. pikantnost dřeva a koření. pomerančová kůra s trochou hořkosti. (b.2/4)
Dozvuk: odklon od ovoce. nasládlý, pikantní. karamel, dřevo, čokoláda, skořice, fíky. (b.1/2)
Shrnutí: mělo by se jednat o sudy po bourbonu a finish po madeiře. madeiru jsem nikdy nepil, takže vliv nemůžu posoudit. je to svěží ovocná whisky. působí mladě a moc mě i vzhledem ke své ceně nepřesvědčila. vzorek z WF Radebeul 2017. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Sladce ovocně kyselkavé. Meruňky, slad, kyselejší bílé víno. Trošku nepříjemně štiplavý etanol.
Chuť: Sladká a kořenitá. Med, skořice a nějaké další neidentifikovatelné koření. Dřevo a nezralé mango.
Dozvuk: Velmi dlouhý, ovoce s kořením (na másle se skořicí připravená zálivka na palčinky). Ke konci troška dřevité hořkosti.
Shrnutí: Osobně mi chutná, je příjemně pitelná. Bavila mě ovocná kyselkavost. Na druhou stranu nezapomenutelný zážitek se nekonal, lahev bych nekoupil. Základní plnění mi nejspíše bohatě vyhovuje.

Pořád doufám, že tu Madeiru vypili alespoň kluci z distilérky. Jestli se opravdu vyrobila jen kvůli navonění sudu a pak šla do kanálu, tak musím říct, že s těmi private/limited verzemi ať už jdou do pytle když už neví coby.

Autor: xenopus
WB
Aroma: Sladké, ale troška hořkosti; příjemné na očichávání (žádná lihovost), bohatá. Pomeranče, slupky z červených jablek, ořechy, mléčná čokoláda, lehce nugátu.
Chuť: Ostřejší, lehce přisprostlá, v zásadě sladká. Červené ovoce, dřevěná kořenitost, koření, třešně, griotka.
Dozvuk: Sladký, sladký, stále sladký, ale pak najednou zhořkne. Po chvilce se hořkost vytratí, což ale zkažený dojem nenapraví. Relativně krátký, vybízí k dalšímu napití. Angrešt, dřevo.
Shrnutí: Není to úplně čistá ovocně sladká sherrymonster, je i znatelně dubová. V zásadě se ale pije velmi dobře.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.