ZPĚTRecenze:

Láhev: Granette&Starorežná Distilleries Konzumní líh jemný 80 %
Autor: xenopus
Aroma: Velmi mladé, štiplavě lihové, přesto slaďoučké. Nepřekvapivě kouřeprosté. Obilí, trocha mléčné čokolády. Po naředění zesmrádne, to se mi nelíbí.
Chuť: Na jazyku spíš jednoduchá, svíravá a trochu trpká. Nahnilá jablka. S vodou se chuť (oproti zhorušující se tendenci ve vůni) výrazně vylepší, ale divná organická pachuť zůstává.
Dozvuk: Hřejivý a značně jednoduchý ve výrazu (až řídký). Trocha peckové nahořklosti. S vodou se zjemní; zelený čaj.
Shrnutí: Velmi mladé pití, vůně připomíná ne moc příjemný obilný new make. Celkově nic moc, na druhou stranu si na moc nehraje, a tak to mám rád. Marketingové oddělení je, soudě podle vzhledu balení, velmi nenápadité, ale na druhou stranu z toho vyplývající grafická úspornost etikety i designová střídmost lahve dává možnost více ocenit obsah. Zkrátka žádné serepetičky, tohle je pití pro pořádné smradlavé chlapy, ne pro zženštilé hipstery, co onanují už nad vzhledem balení a pak si drbou hlavu nad tím, že přece tak pěkná lahev nemůže mít jen průměrný obsah, zvlášť když za ni tolik zaplatili. Je škoda, že progres ve vůni a chuti při ředění je tak protichůdný. Ve vzájemném srovnání s Herba Alko a blanickým Žižkou si vedl nejhůře. 3. místo.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.