ZPĚTRecenze:

Láhev: Liho Blanice Konzumní líh speciál 80 %
Autor: xenopus
Aroma: Lihové. Překvapivě bohaté a kulaté na ten věk. Obilí (evidentně nenakuřované), organická rozpouštědla, červená jablka, květinky - dvě posledně jmenované složky ale poměrně rychle vyprchávají. S vodou se celkově zjemní a ovocnost se vrátí.
Chuť: Sametově hladká, viskózní. Pak zdrsní. Mohutná, ale v jednotlivých chutích úsporná a nečitelná. S vodou se zakulatí do obilna a přibyde zvláštní parfém.
Dozvuk: Začíná nevinně a až po několika vteřinách se vrátí silná lihovost. Jo, to je zajímavé. Třešňová dužina a meruňkový kompot. Při postupném ředění získává zvláštní železité tóny.
Shrnutí: Neortodoxní pití z dnes již zaniklé palírny v Blanici na Mladovožičku. Kromě konzumního lihu míchali z trestí různé svoje likéry, včetně tuzemáku, zelené nebo čerta, a kromě toho se zabývali i výrobou lihu technického. Šíří sortimentu se palírna jiným, dosud fungujícím, palírnám se zavedenými značkami v portfoliu (namátkou třeba Stará myslivecká) prostě neměla šanci vyrovnat a vloni na jaře byla poslána do konkurzu. A je to škoda, svět konzumního lihu je o to chudší. Věřím nicméně, že přijde jednou doba, kdy se produkty Liho Blanice budou prodávat na aukcích za desetinásobky původní ceny, podobně jako je tomu u některých zkrachovalých palíren skotské whisky typu Rosebank nebo Port Ellen.

Ve vzájemném porovnání s Herba Alko a Starorežným si blanický Žižka vysloužil můj největší obdiv za konzistentnost v akceptovatelnosti chutí bez vody i s vodou a umístil se tak na 1. místě.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.