ZPĚT

Recenze:

Láhev: Mackmyra 10 yo
Autor: josé
WB
Aroma: po prvním přičuchnutí poněkud překvapí lihovost. odvětrání trochu pomůže. výrazný vliv dřeva, krom dominantního A.O. cítím i něco jako roztlučené pecky a pilinovou suchost. citrusová kůra. jablko pěčené s bílým vínem. občas záblesk kokosu a marcipánu. (b.1+/3)
Chuť: hodně dřeva. trochu drne. nahořklost rozbitých pecek. celkově sladší. přistupuje jehličkové koření. zázvor, jablečný džus, suché sherry, bobkový list a čokoláda. (b.2/4)
Dozvuk: A.O., nasládlost, vanilka, sušenky máslovky. kapka citronu, bílá čokoláda, sušené meruňky. příjemný a hladký (b.1+/2)
Shrnutí: vlastně moje první Mackmyra a nebyl to napoprvé špatný zážitek. líbí se mi decentní pikantnost v chuti. vzorek z WF Radebeul 2017. (b.0/1)

Láhev: Mackmyra 10 yo
Autor: xenopus
Aroma: Nepříjemně lihové, prosté a kromě lihu docela málo intenzivní. Nejprve hodně kořenité, časem vyprchá a skrz líh lze cítit větrovost i sladkost amerických sudů. Kořenitost (vanilka), dřevo, stopa červeného ovoce. Po rozkapání vodou výrazně zvanilkovatí.
Chuť: Sušší, středně plná, nudná, nechce se jí se otevřít. Dřevo, bílé víno, zelená jablka.
Dozvuk: Hřejivý, slušně vyvážená sladkost a hořkost (bylinky, ne ze starého sudu); v dozvuku se konečně něco děje. Dřevo, bylinková kořenitost (chvílemi mi probleskl Jägermester, zřejmě kvůli anýzu), trocha karamelu, květinkový parfém.
Shrnutí: V Systembolaget od 5. 5., tam bude ke koupi celkem 12000 lahví, zbývajících 8000 je určeno na vývoz. Za cenu 698 korun bych ji bral, ale teda těch českých (což není). I když z Německa okolo 55 € už by se o tom dalo uvažovat. Ale spíš jako raritka do vitrínky - vždyť jde o první whisky značky Mackmyra s udáním stáří. Ale upřímně na nějaké vychutnávání to moc není. O to víc pak zamrzí, že to prý není pouze desetiletá whisky, ale dokonce prý přibližně třináctiletá. Přidání vody významně pomůže.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.