ZPĚTRecenze:

Láhev: Springbank 13 yo 1999 Wk
Autor: josé
WB
Aroma: těžší, hutné a velmi zajímavé. směs dřeva a starého nábytku, jakási zvláštní zatuchlost v dobrém slova smyslu. nasládlá vínovost (asi sherry), maliny, med, vosk, kůže a pražený slad. v tom vše umně a až nenápadně zamíchaná rašelina (b.2+/3)
Chuť: sladší vínovost. opálená dřevěná suchost a kořenitost. seno, muskatnuss, hřebíček a vše přikrývá čokoládově hebký kouř (b.3/4)
Dozvuk: pikantní, hřejivý. dřevěný, nakouřený se sušenými meruňkami v čokoládě. (b.1+/2)
Shrnutí: výborná whisky. hodně mě zaujala. sedí mi, že je sladší. zároveň je pikantní a ne prvoplánovitě nakouřená. po odtajnění čumím na procenta, která bych vůbec netipoval. je pikantní, ale rozhodně ne lihová. no vida, sherry. vzorek z WF Radebeul 2017. (b.0/1)

Láhev: Springbank 13 yo 1999 Wk
Autor: xenopus
WB
Aroma: Mohutné, rašelina mě překvapila, sladké. Trochu hlína, kouř s hlínou překrytý sladkostí, hořící noviny. Toto můžu, byť je poněkud zavřená. Po chvíli vyvane, začne být víc sherry. Těžké, vážné aroma sherry, ale pořád koketující s ohněm.
Chuť: Plná, intenzivní, středně olejnatá, velmi dobře pitelná na tu sílu; odvážná, umanutá. Slad, červené ovoce, sladké koření.
Dozvuk: Trošku zhořkne, ale přejde do příjemného marshmallow. Stopa kouře na jazyku pořád doznívá. Červené ovoce, stopa hlíny, tabáku. Chutě se přelévají z ovoce na zemitost+dřevo a naopak. Nakonec zbyde příjemná sladká dřevitost.
Shrnutí: Bomba - prakticky žádná hořkost, kouř mě překvapil, myslel jsem, že mám hned se čtvrtým vzorkem na WF ten den nakročeno do věčných rašelinišť. V chuti ale stála rašelina v pozadí, takže jsem mohl stále pokračovat lehčími kousky. Přijde mi škoda ji ředit.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.