ZPĚT

Recenze:

Láhev: Mortlach 15 yo GM
Autor: josé
WB
Aroma: zvláštní sherry ovocnost, meruňky, kytičky. trocha smrádku. v jednu chvíli mi naskočil čerstvě načatý balíček s obvazem. zelená petrželka, špetka vanilky. sametové. jen trochu lihovosti. (b.2/3)
Chuť: velká porce sherry. v ústech působí zprvu suše a drhne. až pak slušně sládne. pikantní, umakartové. hřejivá výrazná dřevitost. pepř, čokoláda. (b.3/4)
Dozvuk: vysychá. dřevo, koření, perník a pak vítězí sladkost sušeného ovoce (hrozinky, fíky, švestky). hřeje. lehce pitelné, láká k dalšímu napití. (b.2/2)
Shrnutí: sladkost, trocha sherry zatuchlosti, ovoce a dřevo. mě se tohle zase líbí. hodně mi ve stylu připomnělo můj oblíbený Fior. máte ještě celou flašku? sakryš, už ani pod pultem ne? hned bych ji bral za oněch 59€. no, budu se muset poohlédnout jinde. (b.0/1)

Láhev: Mortlach 15 yo GM
Autor: xenopus
WB
Aroma: Příjemné, sladké (Speyside), trochu víc lihové, než bych čekal/si přál. Slad, karamelky, zvláštní parfém v pozadí (kytičky, pendrek?), trocha pepře.
Chuť: Příjemná, olejnatější, sladová a ovocná. No já nevím... Dřevo nikde, trocha koření.
Dozvuk: Silnější než chuť, plný, no, trochu neharmonický. Slad+sladkost ze sherry, lehounce nakyslosti. V pozadí maliny, troška kořenitosti, ovocný bonbón.
Shrnutí: Moc mě nezaujala, taková obyč whisky, víc sherry než dřevo, to není úplně můj styl.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.