ZPĚT

Recenze:

Láhev: Craigellachie 13 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Za nakysle ovocnou ostrostí se ukrývá vanilka, jablka, angrešty, nezralé meruňky.
Chuť: Podle ostré vůně jsem odhadoval hodně alkoholu, ale po napití to bylo vyvráceno, tip 46. Přesto dostatečně kořenitě pepřová, drsná.
Dozvuk: Snad až po polknutí se objeví až taková nakouřenost, nebo nějaká zvláštní dřevitost, ta pak pomalu ustupuje a zajímavě ji nahradí dřevitá sladkost, až možná do čokolády, nebo spíše kakaa. Pepř zůstává na jazyku.
Shrnutí: Dobrá whisky, kořenitě ostřejší, zaujala mě, nicméně testoval jsem ji ve dvojici proti Macallanu Double Cask a ten ji porazil. Díky nidanovi za vzorek.

Láhev: Craigellachie 13 yo
Autor: lochness
WB
Aroma: Slad, med, vosk, perníky. Skôr Highland než Speyside, to mám rád.
Chuť: Nepripadá mi sladká, skôr jemne grepovo horká, trošku kovová. Alkohol sa pripomenie, ale neštípe.
Dozvuk: Opäť jemne metalický, lízanie plochej baterky :) Stredne dlhý, bez prehnanej drevitosti.
Shrnutí: Po ochutnaní v čase uvedenia na trh som si hneď zaobstaral celú sedmičku. Po otvorení cca pred rokom som si najskôr myslel, že mám nesprávnu flašku, vôbec mi nechutila. Po vypití asi 3/4 obsahu si na seba zvykáme a uvažujem, že po dopití si prikúpim staršiu verziu.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.