ZPĚT

Recenze:

Láhev: McNeill's Prototype 5 yo Experiment #013
Autor: josé
WB
Aroma: výrazná rašelina. dojem mi poněkud kazí nahnilobramborový smrádek nakuřovaného newmakeu, upocenost, zemitost. naštěstí to zachraňuje sladká ovocnost jablek a kandovaných citronů. A.O. dřevo, naťový koriandr a kopřivy. i lihovost se připomene (b.2/3)
Chuť: překvapivě hladká a lehce olejnatá konzistence. výrazná kouřovost, spálený karton. slad. jablečná sladkost, špetka vanilky. přistoupí pepřové jehličky a perlivost. (b.2+/4)
Dozvuk: velmi dlouhý, pikantní a hřejivý. samozřejmě kouř (není suchý, spíše mazlavý). postupně přichází mírně nahořklé opálené dřevo a vlašské ořechy. (b.1/2)
Shrnutí: výrazně nakouřená whisky. ve vůni mě ruší mladistvý odér. v chuti hebká a zároveň pikantní. sladší. procenta bych tipoval lehce nad 50. připomíná mi mladý Lagavulin. vzorek z WF Radebeul 2017. (b.0/1)

Láhev: McNeill's Prototype 5 yo Experiment #013
Autor: xenopus
WB
Aroma: Překvapivě málo lihové na ta %, newmakeové (docela fuj, naštěstí vyvane). Kouř, senný nálev, nezapálená mentolová cigareta, syntetická citronová limonáda.
Chuť: Hladká, šťavnatá, intenzivní, v šíři chutí ale poněkud jednostranná. Kouř, motorový olej, trocha pepře, ovsa a dřevěné sladkosti.
Dozvuk: Středně dlouhý, chudý. Kouř a vypálený sud. Výraznější sladkost nikde, kouř není ničím doplněn.
Shrnutí: Zajímavý skotsko-německý experiment, mě ale nepřesvědčil - aroma mladé, chuť i dozvuk takové nějaké jednostranné, jednoduché.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.