ZPĚT

Recenze:

Láhev: Flóki Icelandic Young Malt
Autor: Hunter
WB
Aroma: Velký údiv na první přičichnutí, velmi originální a netypická vůně. Hodně svěží dřevitost, pak vlna silně sladké ( a pro mě příjemné) vůně, kde rozpoznávám med, bonbóny, trochu větrovosti, celé to připomene bonbóny medovky a lesněnky, mléčnou čokoládu. Výborné aroma, nedá se přirovnat k žádné jiné whisky a hodně mě baví.
Chuť: V chuti je znát mládí. Docela mi připomíná zlatou slivovici, je ale sladší. Dřevo, větrovost, trochu se podobá produkci Gold Cocku.
Shrnutí: Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017. Velmi osobitá a zajímavá whisky, jsem moc rád, že jsem ji mohl ochutnat. Jakožto příznivce seriálu Vikingové oceňuji o to víc.
Body: 85

Autor: josé
WB
Aroma: silné výrazné a čisté dubové dřevo, pilinově suché. v pozadí opálená zakouřenost. pecky, švestky, slivovice. poměrně sladké, med. trocha vanilky. palačinky, máslo. originální, příjemné. (b.2/3)
Chuť: odpovídá vůni. nápor čistého dřeva (naštěstí nehořkého) doplněný sladkou ovocností. med, špetka koření (badyán, nové). seno. (b.3/4)
Dozvuk: dlouhý. sladký, dřevitý. švestkový kompot a výrazné sušené meruňky. foukanec, máslo. (b.1/2)
Shrnutí: dík silnému dřevu originální. je sladká, což mi nevadí. to bude nějaká exotika. líbí. (b.0+/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Naprosto netypická, kdybych nebyl na whiskyfestivalu, tak bych asi ani neřekl, že to je whisky. Nějaká lokální brandy možná. Propolis, medovice, dřevo, kůže, sušené švestky, máslo
Chuť: Sladká chuť, ale taková potravinová. Povidla s uzeným masem, máslový krém, new make spirit
Dozvuk: Dlouhý, viskózní, smetanově máslový. Po minutě lehce hořkne.
Shrnutí: Rád zkouším nové věci, takže Flóki mi chutnala tím, jak je jiná. Jestli to je ale dobrá whisky, tak to asi ne. Náš soused včelař vyplachuje voskové plástve horkou vodou a tou sladkou vodou zalévá v sudu pšenici, kterou pak zkvasí a pálí. Tak přesně toto mi Flóki připomínala.

Kdykoliv si ji zkusím znovu a budu se těšit i na sestřičku uzenou na ovčích hovínkách 😊

Autor: xenopus
WB
Aroma: Lihové, mladé, obilné (štiplavost pšenice). Rozhodně hodně netradiční. Obilnost, hlína a prach, med.
Chuť: Krémově hladká, osobitá, v hlavní roli sud, jistě řádně vypálený. Dále obilnost (fakt je to jen sladovaný ječmen?), švestky, med - jako zlatá slivovice, ale ještě řádně dochucená medem.
Dozvuk: Dozvuk šlehne svou intenzitou, pak postupně odeznívá. Hodně sládne, sládne, sládne... čistá cukrová vata doplněná cereálností. Nakonec se přelije do natrpklosti švestkových pecek.
Shrnutí: V charakteru v zásadě konzistentní od vůně až po dozvuk - obilí, dřevo, med, máslo. Baví mě ochutnávat věci, které vůní spíše odrazují (např. Slyrs), ale přesto na jazyku nepostrádají bohatost a rozmanitost chutí. A ta tady je, byť to spektrum chutí je na whisky hodně své. Zajímavé a vůbec ne zlé pití, jsem zvědav na další kousky Eimwerku.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.