ZPĚT

Recenze:

Láhev: Cutty Sark 18 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Trochu voňavka, vanilka, suché dřevo, dub, ořechy, parfémovost.
Chuť: V chuti trochu zajímavější, než ve vůni. Vanilka, slad, dub, parfém, svěží dřevitost, těch pár procent síly navíc je znát a je pro dobro věci.
Shrnutí: Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017. Po zkušenostech s touto palírnou jsem od osmnáctky čekal víc.
Body: 81

Autor: Nethar
WB
Shrnutí: Jeden festivalový den jsem s ní začínal jeden z degustačních bloků :-) a byl to příjemný starter. Jemná, vcelku bohatá. Nic negativního jsem v ní nenašel, nicméně další srovnávané blendy - Johnnie Walker 21 XR a Ballantine's 21 - ji porazily, byly zajímavější, výraznější.

Autor: josé
WB
Aroma: příjemné. ovocný kompot s vanilkovým pudinkem. po odvětrání suchá dřevitost a v dáli možná i kouř. (b.2/3)
Chuť: nasládlá, pikantně a výrazně dřevitá, mírně nahořklá peckovitost. sušší sherry, kopřivy. (b.2/4)
Dozvuk: odeznívá chuť. sherry, pecky, hrozinky a kousek čokolády. (b.1/2)
Shrnutí: líbí se mi. pikantní, šťavnaté (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Prosté, lihovější. Obilí (výrazně grain), kytičky, ořechy.
Chuť: Spíš olejnatější, oproti vůni překvapí svou intenzitou a pitelností. Obilí, trocha kořenitosti ze dřeva (i pepřová štiplavost), lehounce kouř, zesládne do dřevěna (vč. trochy vanilky).
Dozvuk: Středně dlouhý, dřevěný, lehce nahořklý. Evidentní sherry sud. Opět kytičky, karamel, pražené mandle.
Shrnutí: Na čuchání to není, na pití ale docela jo.
Body: 79

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.