ZPĚT

Recenze:

Láhev: Johnnie Walker 21 yo XR
Autor: Hunter
WB
Aroma: Těžší květinové vůně, do toho medová a hutnější ovocná sladkost. Trochu voňavka, ale oproti Cutty Sark 18 yo je vůně plnější, bohatší a vyzrálejší. K tomu čokoláda a karamel.
Chuť: Tělo je tenčí, než by se mi líbilo, holt je to blend, i když jednadvacetiletý. Med, dřevo, karamelky a čokoláda. Chuť je s vůní dobře sladěna.
Shrnutí: Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017. Musím dát za pravdu Karlovi Pinkovi, že té grain je tu zbytečně velký podíl. A nějaké procento navíc by jí taky slušelo, aspoň těch 43. Ale lahev vypadá opravdu dobře a whisky je to určitě v pohodě pitelná. Rád jsem ochutnal.
Body: 83

Autor: J.K.Ch
Aroma: Těžká a plná, rozinky a sušené ovoce dokreslují ji med, marcipán a vanilka. Objevují se stopy dubu, a velmi jemný kouř.

Chuť: Hodně jemná a obilná s tóny mléčné čokolády. Opět slabá stopa kouře a jemná ovocnost oranžových peckovic.

Dozvuk: Středně dlouhý velmi plný s tóny sherry jemně dřevitý a pomalu vysychající.

Shrnutí: Tohle je opravdu příjemná míchaný whisky stopy kouře ho hezky ozvláštňují a asi mu není co vyčítat, ale za druhou stranu jsem nenašel důvod ke koupi. Snad jen jako luxusní dárek. Blue Label mě bavil víc. Ale je také dražší.
Body: 82

Autor: Nethar
WB
Aroma: Také jsem měl po Cutty Sark. Mám poznamenáno, že JW byl ovocnější a voňavejší. Výrazná bohatá vůně jakou bych od blendu ideálně očekával - uhlazená, jemná, bohatá, beze stop chlastovitosti.
Chuť: V chuti koření (více než Cutty), mírný karamel, dobrá, i když je znát, že blendová.
Dozvuk: Nemám poznamenán.
Shrnutí: Šlo v podstatě o takové nějaké porovnání tří starších blendů. Cutty Sark 18 nebyl špatný, ale prohrál, byl nejmíň výrazný. Ballantine's 21 a JW XR 21, to už je otázka. JW je takový svěžejší, ovocnější. Ballantine's oproti tomu kořenitější. Ale tak jako jo, na nastartování dne to nejsou špatný flašky :-)

Autor: josé
WB
Aroma: svěží, jablečné, křupavé. k tomu vanilková nasládlost, tmavé dřevo, ořechy, bílá čokoláda, trochu lihově těkavé. (b.2/3)
Chuť: tmavé opálené dřevo. ovocná kyselkavost a šťavnatost. pikantní, hřebíček, karamel a čokoláda. (b.2+/4)
Dozvuk: ovocná kyselost mizí. dřevitý. tmavá čokoláda a spíše cereálie čokokuličky. nasládlý lehký kouřo. švestka. hřejivý. (b.1/2)
Shrnutí: celkem výrazná whisky se slušnou porcí dřeva bez hořkosti. ve slepém souboji s Redbreast je výraznější a zaujala o trochu víc. (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Příjemné, není lihové, spíš jednodušší, nic moc složitého. Obilí, květinky, trocha vanilky, decentně kořenité dřevitosti.
Chuť: Hladká, poměrně vodová, překvapivě trochu nakyslá. Slad, kořenitost obilí, trocha kouře, pomerančová kůra a stopa jiných citrusů.
Dozvuk: Středně dlouhý, relativně dřevitý, lehounce zatuchlý. Nejdřív zůstává pomerančová sladkost, pak se vyvalí dřevo, trochu nahořkne, koření (hřebíček), stopa gumy.
Shrnutí: Ve vůni jednoznačně JW (Cardhu je tam cítit), příjemné hladké pití, které má příjemnou i vůni - ale zase u tolikaletého blendu by to už chtělo, aby se k tomu dalo i čichat a ne to jen vypít.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.