ZPĚT

Recenze:

Láhev: Wolfburn 3 yo Aurora Sherry Oak
Autor: Hunter
WB
Aroma: Čerstvé, citrusově svěží a zároveň medově nasládlé aroma. K tomu se přidává i travnatost, sláma.
Chuť: Chuť dobře ladí s vůní. Dřevíčko, lehce bourbonový šmrnc, vanilka, kořenitost.
Shrnutí: Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017. Mládí je na jazyku znát, tělo je poměrně tenké, ale celkově jde vzhledem k věku o solidní whisky, sherry sudy jí, zdá se, pomohly, určitě mám z Aurory lepší dojem, než z prvního plnění palírny nazvaného Hand Crafted.
Body: 85

Autor: Nethar
WB
Aroma: Mezi doposud vypitými vzorky z festivalu si stojí ve vůni hodně dobře - živá ovocná sladká vůně.
Chuť: V chuti jemná, trochu karamelu. Taková až vodičková.
Dozvuk: Po polknutí zaštípe, nadávkuje vhodnou porci dřevitosti.
Shrnutí: Zvažoval jsem, jestli vůbec ochutnávat, protože na tu první NAS jsem chválu moc neslyšel. Ale nakonec jsem do ní šel a vyplatilo se. Doporučuju to udělat jako já, tedy s nízkým očekáváním, pak budete příjemně překvapeni. Na ten věk je to povedené. Radši se nebudu dívat, jak moc se povedla cena, protože tuším :-)

Autor: josé
WB
Aroma: newmakeový smrádek. mírná nasládlost, cukrkandl, trocha meruněk. po odvětrání o hodně lepší. (b.1/3)
Chuť: řídké, chlastovité, hřejivé. výraznější hořčí dřevo, mírné ovoce, lehký kouř - spálený plast. mýdlo. (b.1/4)
Dozvuk: převládá sladkost, dřevo a sherry šťavnatost. pikantní. (b.1/2)
Shrnutí: dal jsem si spíše ze zvědavosti. očekávání naplněna - je to mladé, nevycválané a drahé. aspoň, že to sherry se ve výsledku projevilo. (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Mladé, lehčí, lehce zatuchlé a štiplavé. Dřevo, citrusy, cukrová vata, žlutý meloun, zatuchlá sláma (ta ale po čase vyprchá).
Chuť: Podprůměrně intenzivní, středně olejnaté. Dřevo, vanilka, karamel, cukrová vata.
Dozvuk: Kratší a nevýrazný. Dřevo, štiplavá kořenitost, kterou mi připomněl Grangestone Double Cask. Ještě přežitelná hořkost.
Shrnutí: Má víc z amerických sudů než ze sudů po sherry. Na zřejmě tříletou whisky velmi dobré, ale to neospravedlňuje cenu. Pro mě o fous lepší než Wolfburn Hand Crafted.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.