ZPĚT

Recenze:

Láhev: Puni Alba 3 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Citrusy, klasický slad, med, mandarinky, vanilka, lehký rašelinový závan. Nasládlost, těžká ovocnost, peprnost. Zajímavá vůně, ale mládí je znát, je to takové divoké, nevyzrálé.
Chuť: V chuti v prvním dojmu nakouřenost s nakyslostí a popelnatostí, ale je velmi tenká a řídká. V dozvuku má větší sílu, převládá mokrý popel, suchost, ovocná nakyslost, peprnost. Je tu ale roztěkanost a něco neharmonického, vyzněním je to jako by jste olízli popelník.
Shrnutí: Ochutnal jsem vzorek dovezený z Whiskyfestivalu 2017. Přijde mi, že s tím dost chvátali, už už aby se mohla jejich whisky prodávat, ale uspěchali to. Tahle whisky potřebuje asi ještě hodně uležet.
Body: 80

Autor: Nethar
WB
Aroma: Nejdřív běžná nezajímavá whisky vůně, pak přidává ořechy, pomeranče.
Chuť: V chuti dost gumově rašelinové.
Shrnutí: Poznamenal jsem si, že se dojmy rychle mění. Opravdu taková roztěkaná, nevyzrálá.

Autor: josé
WB
Aroma: caolilovská mladá zelená newmakeovost. mírná nakouřenost. nezralé meruňky, medově nasládlé, tráva, melounová slupka. (b.1+/3)
Chuť: popelový kouř. se slinami zesládne. ořechové slupky, kandovaný zázvor a sladká vínovost. karamel, cukr. (b.2+/4)
Dozvuk: sladší. spíše dřevo než kouř. mléčná čokoláda, kandovaná pomerančová kůra. (b.1+/2)
Shrnutí: lehce pitelné. v chuti sladká, příjemná. aha, tak to byla novinková Itálie, co jsem si navzorkoval na WF. ale jo, dobrý. povedla se jim. (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Mladé, přisprostle kouřové. Připomnělo mi AWGI Islay nebo Smokey Joe. Zpod otupující lihovosti se dere vzhůru kouř, březové listí a nakonec po řádném vyvětrání lehce i ovocná složka (hl. limeta i s tou svojí parfémovatou kůrou) a troška para ořechů. Ke dnu vzorku kouř zmizel téměř zcela a zbyla nasládlá ovocná vůně s dominantní ořechovostí doplněnou malinami.
Chuť: Středně intenzivní, docela šťavnatá. Postupem času čím dál víc sládne. Uhlí, hliněnost některých puerhů, lehce plastovosti.
Dozvuk: Poměrně dlouhý, sládnoucí, jazyk vysušující. Doutnající uhlíky, puerh pokračuje. Úplný konec je sladce ořechový s trochou gumy.
Shrnutí: Chtělo to nechat ji nadechnout, pak už to byl slušný výkon na to "stáří". Zajímavý a vůbec ne beznadějný počin. Asi budu Italy sledovat pozorněji než Wolfburn.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.