ZPĚT

Recenze:

Láhev: Finlaggan The Original Peaty
Autor: Cyra
Aroma: Klasická rašelinná vůně. Kouř, rašelina, desinfekce, guma. Také zatuchlost a travní tóny. Možná i nějaké ovoce v pozadí.
Chuť: Opět klasika. Sladko slaná, popelavá bez hořkosti. Ne tak olejnatá, jako třeba Laphroaig. Trochu řidší.
Dozvuk: Výraznější. Značně kouřový. Popel a suchá hlína. Ke konci příjemná nasládlost s jodem.
Shrnutí: Celkem přímočará kouřovka. Jasně, není to Laphroaig, Ardbeg a pod. Je to mnohem jednoduší a né tak výrazné, ale když se podívám na cenovku, tak je to sympatická whisky. Měl jsem vzorek od Petra, díky.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Hodně výrazná vůně, hodně sladká, med, ovocný nektar, vanilka, travnatost, sláma, cukrová vata, pak těžší ovocnost s kouřem a vyuzeností. Voní sladce a zároveň je tu i mořská slanost.
Chuť: Trochu olejnatá na jazyku, napřed sladší, ale postupně se čím dál víc projevuje rašelina a kouř. Lehká grepová nahořklost v dochuti. Krom toho vyuzený a popelnatý dozvuk.
Shrnutí: Lahev jsem sice neměl, ale v rámci příprav na festivalovou slepou degustaci a během ní jsem ji ochutnal už asi 5x. Solidní whisky. Děkuji Petrovi za možnost ochutnat.
Body: 87

Autor: Nethar
WB
Aroma: Pitelná rašelina. Uhlazený kouř, sice je to rašelina, ale svým způsobem mi to přijde nejjemnější whisky ze slepé pětice (slepá masterclass WF2017). Svěží dezinfekce, tvarůžky.
Chuť: Sladká chuť, vodičkové. Na druhou stranu je to jemné, hodně pitelné a navíc...
Dozvuk: ...v dozvuku znatelně přitvrdí, má ostrou sílu a chutná mi.
Shrnutí: Trochu snad doplácí na nižší procenta, ale z výběru od Petra jasný závěr degustace, nejvíc rašeliny a myslím že to rozloučení je nejenom chutné, ale i krásně pitelné.

Autor: Radek
Aroma: kouř, sůl, rašelina
Chuť: hmmm... tak tady to začíná být zajímavé (bohužel v tom negativním smyslu), chuť jako by utíkala z jazyku ale dozvuk zůstává
Dozvuk: kouř a voda se solí
Shrnutí: přiznám se, že mě nijak neohromila ani nezaujala... na Islay to je málo
Body: 80

Autor: Rescue
Aroma: sladké , rašelinné, kouř, desinfekce, travnatí…trošku Laphroaigovatí :-)
Chuť: rašelina a kouř, Ardbeg, suchá desinfekce…
Dozvuk: dlouhý, suchý, suše travnatý…
Shrnutí: oho večera vzorek č.8 v marpeku (předtím byl Bowmore s 57,1%), takže nevím, zda-li je mé hodnocení plně relevantní, ale v poznámce mám jen "Výborná"…takže na tom asi něco bude... ;)

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Jo tak tady se vrací intenzivnější vůně. Dezinfekční rašelina, fenol.
Chuť: Trochu řidší (ono to má těžké po předchozích 7 vzorcích), kouř, hořící louka.
Dozvuk: Zelené natě (nebo jak to pojmenovat, ale jasně mi to připomíná Big Peat), kouř a tak podobně :-)
Shrnutí: Jak už Nethar zmínil, na konci degustace v Marpeku jsme dlouho hledali, co dát po té sudové Bowmorce. Škoda, že už nebyla ta Cask Strength verze, ale i tohle bylo dobrý pití.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.