ZPĚT

Recenze:

Láhev: Johnnie Walker Island Green
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně hned zaujala množstvím rašeliny, Caol Ilou se tu asi nešetřilo. Je trochu nasládle gumová (pověstná kolečka ze stavebnice Merkur), hlinitá, zemitá. Koření, slanost, sladkost a peprnost si podávají ruce.
Chuť: Jak voní, tak taky chutná. Jen mi přijde, že by mohla být trochu plnější. Peprná, nasládlá, zemitá, hlinitá, ale celkově velká pohoda.
Shrnutí: Rád jsem ochutnal na Whiskyfestivalu 2017, blended maltek není nikdy dost.
Body: 86

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Sladký a zatuchlý, zelená tráva a kouř, zemitost a stopa soli. Příjemný.
Chuť: Jemná, sladká a perlivá. Zemitost, stopy vysokoprocentní čokolády, sladký kouř a uzené maso.
Dozvuk: Slaná zemitost, nesladká čokoláda a stopa dřeva.
Shrnutí: Velmi příjemný blend. Stylem dost podobný nedávno ochutnané Black Bottle, jen JW je zajímavější a celkově lepší.

Autor: Nethar
WB
Shrnutí: Bohatá, nakouřená a hlavně skvělé pitelná whisky. Potvrzuju, že příjemné překvapení.

Autor: josé
WB
Aroma: výrazná guma do trenek která překrývá zbytek, což mi docela vadí. po odvětrání naštěstí ustupuje a nacházím sladkost, karamel, nahnilou ovocnost. příjemný kouř, sušené hrušky. cereální. (b.1+/3)
Chuť: řidší. A.O., lehce mýdlový a zároveň pikantní. výraznější nahořklost. sládne. ořechy, máslové. chuť to po šoku vůně vylepší. není špatná. (b.2/4)
Dozvuk: slad, sušené hrušky, perník. nahořklost a mírně sherry (b.0+/2)
Shrnutí: na rozjezd OK, ale žádný zázrak. ta guma mě překvapila, zvláštní forma kouřovosti nebo kde se to tam bere? v chuti mi požitek trochu pokazila hořkost (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Ne moc příjemný kouř, guma. Ale vyzrálejší než co si vybavuju gumového Smokey Joe. Je dobré ho nechat vyvětrat. Guma, kouř, dřevěná kořenitost, trocha grainu, trocha citrusů, zajímavé.
Chuť: Hladká, příjemná. Nakouřený slad, pak ale převáží obilí. Koření, vanilkový puding.
Dozvuk: Hodně vanilkově sladký, středně dlouhý, ale trochu jednoduchý (zbyde trocha kouře a grain).
Shrnutí: Když ji nechám vyvětrat, tak ta guma tam vůbec není dominantní a dá se i velmi dobře pít. Na nenáročné pití whisky kouřovějšího typu proč ne.
Body: 83

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.