ZPĚTRecenze:

Láhev: Talisker Neist Point
Autor: Hunter
WB
Aroma: Štiplavě ostrá, nasládlá rašelina, citrusy a lehčí peprnost (původ se holt nezapře).
Chuť: Za nadějnou vůní chuť zaostává. Je tu hořká čokoláda, vanilka, lehká nasládlost. Popelnatá, s trochou dubové hořčinky na závěr.
Shrnutí: Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017. Škoda, že chuťově za vůní pokulhává.
Body: 88

Láhev: Talisker Neist Point
Autor: J.K.Ch
Aroma: Bylinky, citrusy, pepř, vanilkový pudink a jemné stopy pomerančů.
Chuť: Jakousi pudinkovost nacházím i v chuti je však také peprná a jemně kouřová. Chuť je jemně v charakteru kořeněná s tóny pomerančů, grepů, pepře s lehkým náznakem bourbonu.
Dozvuk: Dozvuk je trpko-šťavnatý s tóny koření dřeva a pomerančů.
Shrnutí: Výborný, trochu lehčí, komplexní a vyvážený, a hlavně velmi lehce pitelný Talisker. Je opravdu pomerančový od přičichnutí až do konce dozvuku.
Body: 85

Láhev: Talisker Neist Point
Autor: Nethar
WB
Shrnutí: Měl jsem až v pozdější fázi pátečního dne, poznámky nejsou moc použitelné, whisky byla ostrosladká a tu sladkost musím zdůraznit. Nějak mi začínají ty nakouřené whisky často sládnout (zdravím Big Peat). Vím, že jsem litoval, že si nemůžu dát vedle desítku, protože takhle zvlášť je to vcelku o ničem, jak jsem se obzvlášť u Taliskerů už párkrát přesvědčil, musíme se salámem zopakovat potřetí velkou Taliskerovou ochutnávku s dalšími chybějícími kousky :-D

Láhev: Talisker Neist Point
Autor: xenopus
WB
Aroma: Středně intenzivní, štiplavě lihové, poměrně mladé. Lehce kouře, ovocné dřevo na uzení, lehce vanilky.
Chuť: Plnější, docela olejnatá. Slad, štiplavost koření, pomerančová kůra.
Dozvuk: Štiplavě pálivý, sládnoucí. Lehounce hořkne - ne však do dřevěné hořkosti, ale do hořkosti citrusových slupek nebo peciček vinných hroznů (grappa). Ráno druhý den byl z prázdného glencairnu (a to jsem ho ještě po vypití vzorku vyplachoval vodou) cítit čistý pomeranč.
Shrnutí: Jde o velmi dobrou, komplexní a vyváženou whisky. Vzorek mě dost navnadil... Mít tak k dispozici celou lahev, asi bych si s ní užil víc zábavy a možná by hodnocení povyskočilo za vyváženost. Takže je to na nákup celé lahve? Pohled na cenové porovnání s 10 yo chvíli váhání rozhoduje...


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.