ZPĚT

Recenze:

Láhev: Millstone 5 yo 100 Rye 2010
Autor: Hunter
WB
Aroma: Laková, až trochu parfémová, dřevitá s přídavkem opáleného sudu, med, kopr (lák od okurek) a vanilka.
Chuť: Laková i v chuti, čokoládově dřevitá, opět opálený sud, med, včelí plástve a propolis.
Shrnutí: Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017.
Body: 84

Autor: Nethar
WB
Shrnutí: I přes procenta jemná žitná (vanilka, bourbon, voňavka, atd.). Pitelná a ne moc umělá. Pochutnal jsem si.

Autor: josé
WB
Aroma: olala! výrazně opálené dřevo - lakované, peckovaté. pod tím dost vanilky. hodně sladké, pudinkové. trocha ovoce - banán, švestky. kapka citronu. (b.2/3)
Chuť: odpovídá vůni. zprvu sušší, pikantní. lakované a drhnoucí dřevo. postupně sládne. lehká, obilná. pendrek. (b.1+/4)
Dozvuk: sladký, vanilkový pudink, dřevo jen trochu. sušené meruňky, karamel. švestkové pecky, pendrek. po dlouhé době už bez debat žitná zemitost. (b.1/2)
Shrnutí: tipuju německou grain whisky. na SM je v chuti moc suchá, navíc žitný ocásek. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Už jsem to tu psal dříve. Vůně je maximálně laková – zcela nově vybalený nábytek z IKEA + nějaká vanilka a dřevo
Chuť: Sladká a obilná. Slad, lepidlo na papír, kakao nebo granko
Dozvuk: Docela příjemný sladký a dlouhý s tóny tmavé čokolády.
Shrnutí: Vcelku pitelná a rozhodně zajímavá a specifická whisky. První, kterou jsem z této palírny ochutnal. Pokud se přenesete přes opravdu pro mě zvláštní vůni, je to docela dobré pití, rozhodně to nebylo zklamání.

Autor: xenopus
WB
Aroma: Divné, čpící umělotinou, divně nakyslé. Nový koberec, starší lakovaná skříň, směs koření (nejvíc fenykl), lák z letních rychlokvašek.
Chuť: Středně hladká, středně plná, docela i příjemná (velký pokrok od aromatu). Dřevíčko, lehce spáleniny.
Dozvuk: Intenzivnější, delší. Sládne do lehce přepáleného karamelu a vonných tyčinek se santalovým dřevem.
Shrnutí: Jo, příjemná žitná, kde v puse vládne dřevo. Aroma mě odpudilo, ale pít se to dá velmi dobře.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.