ZPĚT

Recenze:

Láhev: Kilchoman slivka
Autor: Nethar
Aroma: Rašelina se rozhléhá několik metrů od skleničky. Oheň, kouř, uzené maso, ardbeg styl. Vanilka, černý rybíz.
Chuť: Hodně uhlí. Takovou rašelinu už jsem vlastně dlouho neměl. Procenta jsou asi sice trochu vyšší, ale ne moc, zvládám bez vody, dobře se to pije (před ní jsem měl BenRiach 10 na rozjezd).
Dozvuk: Nakysle uzený, dlouhatánský. Trochu mazlavý pocit - unchillfiltered?
Shrnutí: Chutnalo mi to, utvrdilo mě to v rozhodnutí koupit si zase po dlouhém čase něco řašelinného. Tak pochopitelně netuším, co si na mě josé připravil, jestli něco slil z domácích zásob :-) nebo co to má, ale povedlo se to. Když se dívám na otevřené lahve na WB, je tam dost Laphroaigů, ale tohle mi přišlo takové klasicky kouřové jako Ardbeg, takže té desítce by to třeba mohlo být blízko. Ale proč by mi josé posílal Ardbeg desítku? :-) Tak se nechám překvapit, co za Tullamorku mi chutnalo. Tohle je příjemná kouřová rašelina nabízející i dostatek dalších podtónů, aby se člověk nenudil.

Láhev: Kilchoman slivka
Autor: josé
Aroma: po prvotním odeznění suššího kouře, dominuje výrazná dřevitost, A.O., vanilka. umakartové. mírná nasládlost zahradního ovoce - angrešt, maliny, rybíz. chlebová střídka, roztlučené meruňkové pecky. (b.2/3)
Chuť: výrazná dubová dřevitost. trocha laku. nastupuje kouř. sladkost ovoce a nakyslá citrusovost. silná. špetka soli.(b.3/4)
Dozvuk: sušše kouřový, hliněný, hřejivý, příjemně brnivý po stranách jazyka. pikantní. čokoládovo dřevitý (tady spíše do ameriky), marmeládová ozvěna. (b.1+/2)
Shrnutí: příjemný, až nebezpečně lehce pitelný a bohatý Kilchoman. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.