ZPĚTRecenze:

Láhev: J. P. Wiser's 18 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně mi hned připomněla můj někdejší kanadský blend McCormick. Laková, trochu broušené kůže, lihovost (což u 18 yo nemile překvapilo). Lískové ořechy, lehká zakouřenost, javorový sirup a trochu větrovost jehličnatého lesa. Celkově je to lehčí aroma, takové prostě kanadsky blendové.
Chuť: Nasládlá, laková, kožená, ořechová, lihová, s kořenitým dozvukem. Zajímavostí je, že po odvětrání vám ve sklence zůstane závan vitacitu nebo šuměnky, později se to změní na ořechy a dub.
Shrnutí: Ochutnal jsem vzorek dovezený z Whiskyfestivalu 2017. Je to pitelné, ale očekával jsem vzhledem k věku a pěkné lahvi zajímavější pití. Velký skok oproti McCormicku mi to nepřišel.
Body: 80

Láhev: J. P. Wiser's 18 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Zvláštní, určitě zvláštní, nic běžného. Voní to chvilku kanadsky vanilkově, chvilku gumově. Ale pak přijde taková vůně - směs Pedro žvýkaček a něčeho zajímavého, ale čeho, míchá se to i s nějakou lesní vůní.
Dozvuk: Furt na to nemůžu přijít, je to něco známého a přitom ve whisky netradičního, nejvíc to jde cítit pár krátkých vteřin po polknutí. Vzpomínám vzpomínám a náhle to mám až při přičichnutí k prázdné skleničce - Vitacit. Citronový nebo pomerančový Vitacit, právě zblízaný z ruky ;-)
Shrnutí: No tak ano, všichni víme, jak jsme jí na festivalu přezdívali. Zase trochu jiná zkušenost, člověk by se musel asi trochu sžít, po lahvi netoužím, je to spíš slabší, i když vyložený propadák to není.

Láhev: J. P. Wiser's 18 yo
Autor: josé
WB
Aroma: voňavé v kandském stylu. příjemné, hutné. výrazné dřevo A.O., vanilka. (b.2/3)
Chuť: poněkud nahořklá, výrazně dřevitá, sladká, pikantní. trochu lihová. (b.2/4)
Dozvuk: karamel, sušené švestky. sladký, větrový, lékořice. (b.1/2)
Shrnutí: není to špatné. kanadský styl s výraznám směrem do rumova. sladké. to můžu. (b.0/1)

Láhev: J. P. Wiser's 18 yo
Autor: xenopus
Aroma: Jednoduché, kanadské, obilné, lehce lihové.
Chuť: Překvapivě hodně ovocná, živá na jazyku, ale jinak hezky hladká. Obilí, kořenitost, lehounká nahořklost (pomerančové) kůry.
Dozvuk: Krátký, poměrně málo intenzivní. Zvláštní chemická malinovost, bylinková kořenitost, obilí, závan větrovosti (až pendrek).
Shrnutí: Dobře pitelná whisky lehčího obilného stylu, žádný zázrak se ale nekoná.
Body: 82


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.