ZPĚT

Recenze:

Láhev: Isle of Jura Tastival 2016
Autor: Nethar
WB
Shrnutí: Tady mám poznámky jenom velmi stručné (bude takových víc), ale dám to sem, ať je to zdokumentováno. Už jenom proto, že Tastival byl jeden z kousků, které mě první den nejvíce oslovily. Byla jemná, mírně nakouřené sherry, krásně vyvážená, doporučuji.

Autor: josé
WB
Aroma: sladké, nahnilé hrozny, výrazně hrozinky. vánoční štola. jistá zatuchlost tu je. těsto. (b.2+/3)
Chuť: oproti vůni zprvu sušší. postupně se slinami sládne. dřevo, čokoláda, vínová natrpklost. hrozinky, trnky, pomeranče. (b.3/4)
Dozvuk: sladší, sherry, čokoládový (mléčná), dřevo, mléčné karamely, sušené meruňky. hřeje. (b.1+/2)
Shrnutí: zajímavá, dobrá. líbí. (b.0+/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Ale jo, je to tam, známý Jura smrádek, štiplavost. Švestky, přezrálé banány, smetana, pomleté mandle.
Chuť: Slaďounká a silná. Pěkné sherry, pražené oříšky, rum.
Dozvuk: Dlouhý a štiplavý. Hodně hřeje a ze sladkosti docela rychle vysychá a objevuje se výrazněji dřevo. Není ale hořká.
Shrnutí: Sladká a obilná whisky. Chutná mi moc. Sladká jako 12yo Elixir a uzrálá jako 16yo. Takže vlastně možná chuťově nejlepší Jura, co jsem zatím měl. V poměru cena/výkon bych ale šáhnul pro šestnáctku.

Autor: xenopus
WB
Aroma: Sladké sherry s trochou kouře (docela rychle mizí), tak na třetině cesty od nenakouřené whisky k Bowmore D&I. Jen lehounce alkoholové. Rozinky, mango, popel. Lehká zatuchlina a asfalt.
Chuť: Hladká a výrazná. Ovocná s kouřovými podtóny. Karamel, pomeranče, ananas, trocha větrovosti a mýdla. Zpocená myš.
Dozvuk: Nejprve sládne, ale pak převáží nahořklé dřevo a alkohol, nakonec vyschne. Dřevo, trocha slanosti.
Shrnutí: Velmi dobrá, rozhodně lepší než základní 16 yo, ale za srdce mě nechytila. Komplexní pití, kterému vyšší % sluší.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.