ZPĚT

Recenze:

Láhev: The Famous Grouse
Autor: Donald
Aroma: Zblízka – nahořklý karamel? Nos venku - nedokážu to s rýmou rozeznat, dřevo, mokré listí? Celkově vůně pro mě nikterak výrazná, asi i kvůli rýmě. Jak vidím, tak jsem se docela setkal s Netharem, toho si vážím.
Chuť: Poměrně hořká whisky, musím říct, že odpovídá vůni. Whisky jako by obalila jazyk do tenké blanky. Na jazyku houstne.
Dozvuk: Hodně krátké, ale také sedí do kontextu.
Shrnutí: Zde nevím přesně, co pod vyvážením hodnotíte. Zda celkovou kvalitu zážitku, nebo jak do sebe jednotlivé díly zapadají. Já to chápu spíše jako to druhé, proto hodnotím takto vysoko. I přes nepříliš kvalitní jednotlivé díly ji jako celek řadím možná až na vrchol základních blendů.
Body: 70

Autor: Hunter
WB
Aroma: Nasládlá vůně s nahnilým ovocem, ořechy, med, slad.
Chuť: Ořechy, slad, dřevo. Řídká v chuti, nahořklá v dochuti, štiplavá. Ta hořkost ji dost sráží.
Shrnutí: Srovnával jsem přímo s Catto's a byl to souboj dvou špatných, nahořklých blendů, ani na jednom jsem si nijak nepochutnal. Naštěstí jsem měl jen miniatury z Diosu, mít celou lahev, byl bych hodně zklamaný.

Každá má v sobě i něco celkem dobrého, ale obě trpí řídkostí a hlavně protivnou nahořklostí v dochuti. Nemohu doporučit ani jednu. I ve své kategorii blendů jsou to propadáky.
Body: 70

Autor: Nethar
Aroma: Taková zvláštní vůně, jakoby hořká už v nose, není to nepříjemné, je to zvláštní. Snad hořká káva
Chuť: hořkosladká, medová
Dozvuk: krátké, ale překvapivě dobré, kouřově sladké, vzhledem ke krátkosti musím říct, že hořkost je zde příjemná
Shrnutí: jednoduchá levná míchaná whisky, neočekávejme nic velkého a nebudeme zklamáni

Autor: dFamousMouse
Aroma: příjemně obyčejná akoholovost s mírným téměř neznatelným závanem staré půdy
Chuť: alkohol vítězí nad šedým slabounkým závanem prachu a dřeva ;)
Dozvuk: rychlý ústup se slabou hořkostí po stranách jazyka
Shrnutí: klíčem bylo mnoho neočekávat, příjemné cucání, které neurazí,po opatrném oťukávání se dostavil efekt jak u dobrého pivního moku:

automaticky po první sklence si dám druhou ...tak nějak hladce mizí v útrobách :D

Autor: spyna
WB
Aroma: Blendová alkoholovost, ovocná sladkost, trocha kouře a malá špetička soli
Chuť: Krátce převládá blendová alkoholovost, pak se ovšem přidají i další chutě odrážející vůni, ovocná sladkost, trocha kouře, doplněné o lehkou dřevitost.
Dozvuk: trocha "mýdlovosti" rychle přecházející do sladka se špetkou suchosti
Shrnutí: Jakožto levný blend jsem od této whisky celkem nic neočekával a vcelku příjemně překvapila. Jasně, oproti Single malt kouskům ztrácí po všech stránkách, ale ve své kategorii má oproti některým jiným alespoň nějaký charakter a daří se jí držet dál od hořkosti, což se u mnohých jiných blendů podobné ceny říct nedá. Vůně je asi největším limitem této whisky, alkohol je z ní cítit (obzvlášť při vydýchání pod víčkem) opravdu docela dost. Ale jinak by se dalo říct "na základní blend dobrý."

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.