ZPĚTRecenze:

Láhev: Bowmore 10 yo Dark & Intense
Autor: Hunter
WB
Aroma: První dojem je opravdu intenzivní. Kořenitě nasládlá rašelina s větrovým závanem, k tomu si přidejte hodně čokolády a pomerančovou marmeládu.
Chuť: Sice je celkem řídká (taky ji naředili na slaboučkých 40%), ale přesto má něco do sebe. V chuti pomeranče, rašelina, koření. Popelnatá v dochuti.
Shrnutí: Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017. Další z plnění určených pro Travel Retail. Velmi dobře pitelná, ta se pije sama.
Body: 85

Láhev: Bowmore 10 yo Dark & Intense
Autor: Nethar
WB
Aroma: Nasládlá rašelina, pomeranče, další ovoce, kůže.
Chuť: Mírně olejová, zakouřená, citrony.
Dozvuk: V té středně silné rašelině je skryto hlavně obrovské množství šťavnatého ovoce.
Shrnutí: Pěkná, docela bohatá, nakouřená středně až silně, ovocná, nemám s ní žádný problém. Stála by za přímé srovnání s Black Rock.

Láhev: Bowmore 10 yo Dark & Intense
Autor: josé
WB
Aroma: nasládlá rašelina s trochou zatuchlosti. suché staré dřevo, pilinové. ořechové slupky, chlebová střída a slušná porce ovoce (nahnilá jablka, kdoule, švestky) (b.2/3)
Chuť: nahořklost ořechových slupek, A.O. dřevitost. i to nasládlé ovoce z chuti se najde (švestky, černé třešně). trochu drhne, temná kouřovost. čokoláda a káva. v puse příjemné, plné, hladké. (b.3/4)
Dozvuk: odpovídá chuti. nasládlý kouř. tmavá čokoláda, připálená povidla. perník, mandarinka, hřebíček, ořechy. (b.1+/2)
Shrnutí: nasládlá čokoládová rašelina šmrncnutá ovocem. není hořká. pěkně se pije. nějaký Laphroaig? líbí. když bude stát do tisícovky, plus navrch. (b.0+/1)

Láhev: Bowmore 10 yo Dark & Intense
Autor: lalos
WB
Aroma: Zemitá, kožená. Mokrá rašelina, hutné sherry, lehce líh, marashino třešně.
Chuť: Vcelku řídká, sladká. Skořice, začouzený dřevitý sud, jablka, sušené švestky.
Dozvuk: Střední, lehce dřevitý, sladký. Hořká čokoláda, hlína.
Shrnutí: Za pár peněz, sladká a dobře pitelná whisky, která vlastně ani skoro není kouřová. Zachutnala mi na první ochutnání. Lahev se vyplatí koupit. Kdyby měla tak 46% byla by to pro mě top Bowmore. Nejdřív jsem chtěl napsat, že z těch travel free je nejlepší, ony jsou ale všechny tři super, každá trochu jinak a každé něco málo chybí.

Láhev: Bowmore 10 yo Dark & Intense
Autor: xenopus
WB
Aroma: Poněkud štiplavé, ne moc příjemné. Čerstvě po otevření fakt nehezká "americká" lakovost, se snižující se hladinou v lahvi ubývá. Sladká rašelinka, kandovaná pomerančová kůra, špetka koření.
Chuť: Hladká a sladká, průměrně intenzivní, až při polykání se objeví rašelina. Švestkové křížaly, sušené meruňky, rašelina, hořká čokoláda.
Dozvuk: Relativně krátký, zpočátku sladký, nakonec zbyde kouř a trocha dřevité hořkosti. Popel.
Shrnutí: Před "nosem" je třeba nechat řádně vyvanout; pokud to však pijete bez očichávání, tak je to fuk. Litrovka desetileté single malt pod 30 € nepůsobí kdovíjak věrohodně, ale za tu cenu podává snaživý výkon. Poslouží na takové to běžné popíjení, kdy máte chuť na rašelinu, ale nechcete se jí při jiných činnostech nechat až moc rozptylovat. Ve výrazu nijak intenzivní, což svádí k dalšímu napití... Jen svým sladkorašelinným stylem se někdy nemusí trefit do nálady.

P.S. - o tom, jak mi seděla s brandy Baco Solera Gran Reserva, jsem už [url=https://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=30&t=2762]psal[/url].


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.