ZPĚT

Recenze:

Láhev: Ballantine's 21 yo 43%
Autor: Hunter
WB
Aroma: Hmmmm…na blend voní pěkně a plně. Typicky sladová, s peprností a kořenitou dřevitostí. Skořice, lehce větrovost jehličnatého lesa, kafr.
Chuť: V chuti poznáte, že jde o blend, ale musím uznat, že v rámci své kategorie je velmi bohatý. Svěží dřevo, staré dřevo, čokoláda, koření, trošku i nasládlost. Lískové ořechy, ty u Ballantinky málokdy chybí.
Shrnutí: Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017. Tak tato Ballantinka mi dobře sedla, byl jsem mile překvapen. Ale háček je opět v ceně. Kdyby stála do 1000,-, umím si ji představit jako ideální relaxační pití pro chvíle pohody. Pozor taky na to, že se dělá i verze naředěná na 40%, ta bude pravděpodobně o něco horší.
Body: 85

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Příjemná, jen lehce sladká, suché dřevo, jablka a hrušky, staré ořechy, ořechové skořápky, sladká zatuchlost. Pěkně kulatá.
Chuť: Staré dřevo, suchá svíravost, sladké ořechy, troška koření, jemná a olejnatá.
Dozvuk: Sladce dřevitý, jemný a kořenitý, ořechové skořápky.
Shrnutí: Příjemná, jemná a pohodová. Rád jsem ochutnal, za tu cenu ale nákup opravdu neplánuju.

Autor: Nethar
WB
Shrnutí: Já mám Ballantine's docela rád. Ne, že bych ji teda vyhledával, ale v rámci těch různých běžných blendů mi její chuťový profil hodně vyhovuje. 17 yo byla moc dobrá a i tohle stojí za ochutnání. Zkoušel jsem postupně s ostatními blendy v její sekci na WF a přišla mi kořenitější než Johnnie Walker XR 21, ten byl ovocnější. Je výraznější než Cutty Sark 18. Karamelově oříšková.

Autor: josé
WB
Aroma: hned z první mě napadá typická ořechovost a překvapuje slušný vliv sherry - oloroso, masitost. tmavší dřevo, opálené, možná kouř. celkem výrazné, hladké, přesto mi požitek kazí záblesky lihovosti. (b.2/3)
Chuť: udeří výrazné tmavé dřevo. ovocně šťavnaté sherry, hrozinky. perlivé. medově nasládlé. mírná hořkost mi ještě nevadí, je taková ořechová. (b.3/4)
Dozvuk: odeznívá opálené dřevo, čokoláda, hrozinky. perlivý. hřebíček. (b.1+/2)
Shrnutí: beru, že Ballantinka je blend. podle paměti jsou si sourozenci podobní. ale jo, je to dobré. horší už je to s cenou, protože jsme u dvou tisíc a za to se dá sehnat konkurenceschopná single maltka, byť ne zrovna jednadvacetiletá. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.