ZPĚT

Recenze:

Láhev: Laphroaig The 1815 Legacy Edition
Autor: Hunter
WB
Aroma: Rašelina, zatuchlost, jód, popel. Je slaná, čokoládová, s kakaem a peprností, občas problesknou v aroma i citrusy.
Chuť: Suchá, slaná, medicínsky jódová, s kouřem z čerstvého dřeva s ještě syrovou mokrou kůrou (topolové dřevo v táboráku). V dochuti popelnatě suchá. Chuť není ani extra plná, ani olejnatá ale řídká naštěstí taky není.
Shrnutí: Ochutnal jsem vzorek dovezený z Whiskyfestivalu 2017. Přímo jsem srovnával s Bowmore 18 yo a byl to souboj naprosto vyrovnaný. Obě jsou to fajn whisky.
Body: 87

Autor: josé
WB
Aroma: zvláštní sušší kouř, ale není dominantní. slad. výrazně suchý dub, lakovost a nasládlost. přijde mi ještě taková nevyhlazené. (b.2/3)
Chuť: suchý kouř. pikantní. opálené dřevo, nahořklé. taniny. šmrncnuté citrusy. (b.2+/4)
Dozvuk: sladký kouř a spálené dřevo. sušené švestky. (b.1+/2)
Shrnutí: vliv dřeva mi přijde velmi výrazný. (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Na první dojem nevoní moc dobře, ale rozhodně zajímavě - trocha new makové nakyslosti, trocha sladké žvýkačky, trocha vanilkové sladkosti; zajímavá kombinace. Netradiční Laphroaig.
Chuť: Krásně hladivá, olejnatá, hodně intenzivní na jazyku. Kouř, vanilka, uzené maso včetně soli, trocha kořenitosti, spálené dřevo.
Dozvuk: Vcelku nekomplikovaný. Domácí uzené z komína, popel, trocha vanilky, špetka mátovosti.
Shrnutí: Dobrý, zanechal na mě lepší dojem než Lore. Na ten věk, co jí nejspíš je, je dobrá, ale zároveň na ten věk, co jí nejspíš je, také nepřiměřeně drahá.
Body: 86

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.