ZPĚT

Recenze:

Láhev: Kavalan Sherry Oak
Autor: Hunter
WB
Aroma: Plná, výrazná, hřejivá. Skořice, nasládlost, jasný sherry styl. Krémově uhlazená.
Chuť: Tak v chuti je to pěkné sherry monstrum. Plná, silná, sladká, nabušená kořením. Opálené sudy v dochuti, připálený toust, topinka.
Shrnutí: Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017. Má první ochutnaná whisky z Taiwanu, dopadlo to ještě o trochu lépe, než jsem čekal.
Body: 89

Autor: Nethar
WB
Aroma: Vynikající. Sladké, výrazné, sherry, čokoláda, kůže. Švestičky, povidla, alkoholem ostré. V pozadí něco trochu připáleného, topinkového. Má tah na bránu a daří se jí.
Chuť: Ideálních 46, zprvu jemná, pak kořenitě přidá.
Dozvuk: Dlouhý, dřevitě suchý, černý rybíz, zase trochu něčeho spáleného, je to tak jako nahořklé, ale v mezích zákona, je to ku prospěchu věci.
Shrnutí: Za mě hodně povedená whisky, koukám, co už jsem vlastně všechno měl, byl to ještě Concertmaster Port a klasická "Single Malt" a obě taky chutnaly (hlavně ten Concertmaster). Takže kluci ušatí to tam umějí! Děkuji za výměnu kolegovi, který si nepřál být jmenován :-)

Autor: josé
WB
Aroma: sherry. opravdu nekecali. čisté bez zatuchlosti. sladší, perníkové. lehce masovost. tipoval bych mix PX a oloroso. trocha mandlí a možná mýdla. (b.2/3)
Chuť: sladkokyselé šťavnaté sherry. hodně pikantní, lihovější. oproti některým skotským dozrávaných po sherry je zde znát pouze sherry bez dřevitosti. (b.2+/4)
Dozvuk: vysychající, odeznívání ovoce, trpkost trnek. (b.1/2)
Shrnutí: (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.