ZPĚT

Recenze:

Láhev: Roe & Co Irish Whiskey
Autor: josé
WB
Aroma: takové to voňavé, bourbonové ve stylu Redbreast. kokosová sladkost, vanilka, O.A., trochu lihové. něco svěžejšího, citrusy a plevová zatuchlost. karamel, navoněné. (b.1+/3)
Chuť: A.O. lakovost, pikantnost a sladší pudink. bohužel řidší, ostřejší, chlastovité. to už mi nesedí. (b.1/4)
Dozvuk: lehký. vanilkový krém s jemným dřevem. (b.0+/2)
Shrnutí: nenáročné pití. o fous lepší Irsko. vůně se mi líbila, chuť pokulhává. ale na tříletý blend za 30 euro ať si marketingové oddělení nachytá někoho jiného. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Sladce rostlinná, květinková a obilná. Vanilka, irská trošku štiplavá jemnost šmrncnutá bourbonem.
Chuť: Opět irsky jemná, lehce lihová, sladová. Příjemně nasládlá. Sladké burizony a zase ten bourbon.
Dozvuk: Středně dlouhý sladký finiš. Konec až uměle sladký. Rozinky a jakoby umělé sladidlo nebo hroznový cukr.
Shrnutí: V prvé řadě díky Petrovi za pozvání na skleničku. Tohle je docela příjemná irská o třídu lepší než klasická irská klasika. Vděčí za to jak příjemným 45%, možná ťuknutím na notu nefiltrování za studena a taky odklonem od superjemné irské neutrálnosti někam do amerických končin. Za vyzkoušení určitě stojí, i když propálené rašeliníky asi nepřesvědčí.

Autor: xenopus
WB
Aroma: Smrdí. Prostá lihovost, žádné tělo. Po čase se k tomu i čichat dá, ale nic tam není. Lehounce slad, tvarohový koláč, troška vanilky. Žužu.
Chuť: Hladší, ale pak dřevitě drsná, tříslovatá. Docela sladká, slad, meruňky.
Dozvuk: Nijaký. Pil jsem asi něco jako líh nebo tak.
Shrnutí: Lepší než Queen Mary 3 yo, kteou jsem měl nedávno, ale v zásadě bída. Po předchozím Cotswoldsu jsem asi přísnější než by si byla zasloužila, ale nevidím důvod vyzkoušet ji někdy znovu.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.