ZPĚT

Recenze:

Láhev: The Glenlivet Cipher
Autor: lalos
WB
Aroma: Lehká, květinková, sladká a osvěžující vůně. Připomíná mi klasickou dvanáctku. Čerstvě posekaná tráva a zelené ovoce.
Chuť: Sladká a poměrně jemná. Na 48% dost dobře pitelná, ta procenta bych nehádal. Sladké sherry, lékořice a gumoví medvídci.
Dozvuk: Tady už ty procenta jsou. Dozvuk je dlouhý a hřejivý, opět nějaké sherry a rozinky, lehce nakyslý pod jazykem.
Shrnutí: Pro mě lehké zklamání. Je to dobrá whisky, ale pro mě taková trošku moc normální až zaměnitelná se základními Glenlivety. Na to, že to je NAS a při ceně, za jakou se prodávala bych ji určitě jako celou lahev nekoupil. Ale flaška to je teda krásná.

Autor: nidan
WB
Aroma: sladká, mírný kouř, spíš z opáleného sudu než z rašeliny, citróny, čerstvá tráva, vůně příjemná speyside, ale ničím ohromující
Chuť: silná, plná, opečený maršmeloun co po chvíli hořkne, vlašské ořechy a slad
Dozvuk: krátký, zpočástku nasládlý co přechází do hořkého grepu, zůstává spíše na patře a v hrdle nic..
Shrnutí: není komplexní, její přednost je spíše v chuti, pro mne tedy jeden z těch lepších Glenlivetů, ale NAS za cenu přes 3000,- Kč? Gratuluji k skvělému marketingu, ale za mne ne

Autor: xenopus
WB
Aroma: Sladké; Glenlivet 12 yo, jak si ho vybavuju, jen s nějakou zvláštní příchutí litého těsta. Květinky, slad, hrušky, mandle. Chvílemi probleskuje hořkost.
Chuť: Hladká, jednodušší, ale poměrně intenzivní. Slad, ovoce, med. Zelená fixa s příchutí (jablko).
Dozvuk: Kratší, dřevitý. Chemická meruňka a hruška (oboje lihoviny), pikantní koření, lehce větrovosti, trocha karamelu a snad vanilky.
Shrnutí: Na pití velmi dobré. Nezbývá však než zopakovat častý závěr u NAS: za ty peníze nestojí.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.