ZPĚT

Recenze:

Láhev: The Balvenie 17 yo Madeira Cask 48,2%
Autor: Hunter
WB
Aroma: Spousta sladkého koření, které se snoubí s ovíněnou nakyslostí a to vše je přelito medovinou. Aroma je příjemné, sladké a působí hřejivě.
Chuť: Vůně se mi líbila, ale chuťově je tahle whisky ještě o třídu dál. Plná pusa sladkokyselé kořenitosti, skořice, sladké dřevo, pryskyřičná větrovost. Táhlý, kořenitý a dlouhý dozvuk.
Shrnutí: Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017. Prozatím nejlepší Balvenie, co jsem měl možnost ochutnat. Pohled na cenu ale nadšení krotí.
Body: 90

Láhev: The Balvenie 17 yo Madeira Cask 48,2%
Autor: lalos
WB
Aroma: Ze všech dnes tří testovaných Balvenie nejméně sladká. Už ve vůni jde poznat větší voltáž, pěkně štípe. Jinak klasická Speyside vanilka, rozinky atd, v tomto případě je navíc tabáková nasládlost.
Chuť: Opět v porovnání s Double Wood (12 i 17) je méně sladká, sušší. Opět nacházím doutníkový tabák. Moc dobrá a vyvážená směs dřeva a koření. Lehounce kyselkavá
Dozvuk: Dlouhý. Pikantní dřevo s kořením. Po delší době dává ostré alkoholové pecky (kope).
Shrnutí: Ze všech tří testovaných je nejlepší, nejzajímavější, taková drsnější. Moc rád jsem jí vyzkoušel. Je moc dobrá. Když jsem našel cenu, tak jsem spadnul pod stůl.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.