ZPĚTRecenze:

Láhev: Tullibardine The Murray 2004 Cask Strength
Autor: josé
WB
Aroma: nasládlé. čerstvý dub. mírně vanilka, kvasnice, ořechy, nugát, brandy, kokos, lehčí. (b.1+/3)
Chuť: odpovídá vůni, mírně bylinkově nahořklé. trnkově trpké dřevo. perlivé, kapka citronu a koření. se slinami se ohladí. (b.2/4)
Dozvuk: přechod ke sladkosti. dřevitě čokoládový, švestkové pecky, nugát, výrazně skořice. lihovější. (b.1/2)
Shrnutí: obyčejnější mladá whisky. tipoval bych něco jiného než skotsko - nějaká evropa. jiný styl. úplně netoužím po opakování, ať je to co chce. (b.0/1)

Láhev: Tullibardine The Murray 2004 Cask Strength
Autor: lalos
WB
Aroma: Ostřejší vůně. Na dvanáctiletou působí dost mladě. Máslová vůně, new make, vařená zelenina, vanilkový krém. Sudová síla ve vůni není nijak zvlášť poznat. Staré dědovo mýdlo na holení v bakelitové krabičce.
Chuť: Středně sladká. Opět sudová síla nijak zvlášť nepůsobí. Obilná, sladová chuť. Rušivé zatuchlé mokré seno. Na závěr citrusová kyselkavost.
Dozvuk: Středně dlouhý a docela suchý. Čerstvě mletý pepř. V dozvuku se konečně objevuje dřevo a on to bude i ten americký dub.
Shrnutí: Vcelku nevýrazná whisky, jednoduchá v dobrém slova smyslu a dobře pitelná. Není prakticky vůbec hořká, ve všech aspektech převládá slad.

Láhev: Tullibardine The Murray 2004 Cask Strength
Autor: nidan
WB
Aroma: spíše zavřená, vanilka, tráva, ananas a mléčná čokoláda, vůně spíš průměrná
Chuť: málo výrazná, ostřejší vlivem alkoholu, jinak sladová s nádechem vanilky
Dozvuk: kratší, kořenitý, spíše jen na patře
Shrnutí: průměrná, celkem je vyvážená, ale ničím extra nenadchne. Na láhvy je cask strenght tak jsem se musel kouknout kdy ukončujou v palírně jímání jádra a je to na 64% takže za 12 let u této whisky celkem výrazný andělský podíl, asi andělům chutná víc než mne:-)

Láhev: Tullibardine The Murray 2004 Cask Strength
Autor: xenopus
WB
Aroma: Poněkud nepřístupné (%), ale příjemné, zakulacené. Ostružiny, ostružinové listí, mýdlo. Po vyprchání víc suché dřevitosti lehce doplněné ovocností (švestky). Po rozkapání se bohužel trochu zjednoduší (zbyde hlavně dřevo) a lihově zesprostne.
Chuť: Poměrně intenzivní, trochu štiplavá, v zásadě dřevitá. Vanilková sladkost, lehce pikantní koření, zvláštní bylinkovost (Jägermeister).
Dozvuk: Suše dřevitý, příjemný, ale kratší. Dřevo, slad.
Shrnutí: Docela netradiční na skotskou - vůně mi připomněla různé kontinentální kousky (Gold Cock, Glina). Velmi dobrá, dalo by se s ní a vodou vyhrát. Ale v zásadě ničím zapamatovatelná.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.