ZPĚTRecenze:

Láhev: Amrut Spectrum
Autor: Hunter
WB
Aroma: Slibná vůně, silná, výrazná. Medovník, tiramisu, kakao, datle, fíky, krabice doutníků, skořice, rozinky, ořechy, čokoláda, švestky, lékořice, anýzová větrovost, sladké koření.
Chuť: Chuť je prostě bombastická! Napřed dojem hodně čokoládového sherry, ale vzápětí mi na jazyku explodovala sladkost spolu s pikantní štiplavostí. Najednou sladkost zase zmizí a přejde to do kořenitého sherry stylu. Kakao, rozinky, káva. V dochuti zjemní, zvolní, a objeví se uhlazená zklidněná dřevitost, čokoláda a koření.
Shrnutí: Ochutnal jsem vzorek dovezený z Whiskyfestivalu 2017. Luxus, tohle mě dostalo, obzvlášť chutí a její proměnlivostí.
Body: 94

Láhev: Amrut Spectrum
Autor: Nethar
WB
Aroma: Hodně výrazná vůně. Vanilka a kořenitost. Dřevitá povidla.
Chuť: Intenzivní, bohatá, hutná.
Dozvuk: Zase tak výrazné, připálená čokoláda, káva, sladké sherry.
Shrnutí: Jeden z hodně povedených kousků WF2017. Já nemusím nutně hodně výrazné whisky, většinou to je na úkor chuťové bohatosti, ale tady se to myslím podařilo hezky sladit. Není to přepatlané, není to jednoduché, povedený kousek včetně správně nadávkovaných procent.

Láhev: Amrut Spectrum
Autor: josé
WB
Aroma: silné, výrazné, originální. těžko popsatelné silná sladká ovocnost, švestky, třešně, tropické ovoce a exotické dřevo. trocha zatuchlosti jako po sherry. pražené mandle. (b.2+/3)
Chuť: spíše suchá, dřevitě taninová. pikantní, kořenitá. bodejť ne, 50% to ještě vypíchne. perníkové koření. pak nastupuje sladkost povidel, marmelády. kokos. plná. výbuch chuti. (b.3+/4)
Dozvuk: sladký, hřejivý. ovocný. odeznívá chuť. lehce bylinky. (b.1+/2)
Shrnutí: hodně mě zaujala. výrazná, intenzivní, sladká, ovocná. rumová. moc mi chutnala. výbuch vůně i chuti. asi nejlepší, co jsem letos na WF ochutnal. (b.0+/1)

Láhev: Amrut Spectrum
Autor: lalos
WB
Aroma: Krásná, příjemná, intenzivní. Hodně ovoce, sekané vlašské ořechy, Sušené švestky a datle, těmi švestkami mi vzdáleně připomíná Gold Cock. Rozpuštěná tmavá čokoláda.
Chuť: Hustá, výrazně sladká, opět hodně ovocná. Vařená švestková povidla, rozvařená jablka. Máslová až olejovitá, sladké sherry.
Dozvuk: Dlouhá medová sladkost. Bonbóny Mon Chéri, opálený dub. Dlouho a příjemně hřeje, 50% je znát a rozhodně není na škodu.
Shrnutí: Naprostá bomba, velmi příjemné překvapení a možná opravdu jedna z nejlepších whisky letošního whiskyfestivalu. Poprávu si zaslouží primát v letošní whisky roku. Možná to není úplně nejlepší whisky, ale podle mě prostě všem chutná.

Láhev: Amrut Spectrum
Autor: xenopus
WB
Aroma: Obrovsky bohatá, je to ještě whisky? Něco jako víc lihové portské, vyzrálý koňak, koženější rum a ořechový likér dohromady. Mohutná, mnohovrstevná, žádná z chutí nedominuje, vzájemně se překrývají, střídají a doplňují.
Chuť: Přímá, bohatá. Lakované dřevo, červené ovoce, pralinky, kůže, cappucino, zaprášená almara.
Dozvuk: Středně dlouhý, střídání sudové dřevitosti a sladkosti červeného ovoce. Rovnoměrně se vytrácí, hezké.
Shrnutí: Kdo by se zabýval jednotlivostmi, když celek je tak originální a tak komplexní a vyvážený. V důsledku bombové vůně je chuť trošku zklamání, ale to jen proto, že vždy od chutě čekám významně víc než od vůně.
Body: 89


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.