ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bonpland Rum Blanc
Autor: Kobalt
Aroma: Sladký a svěží, míza a vegetace, bílá čokoláda.
Chuť: Sladký, trochu zvláštní. Bílá čokoláda, nevýrazné ovoce, schované dřevo, přechází do sucha.
Dozvuk: Vegetace, bílá čokoláda, sladké ovoce, příjemný.
Shrnutí: Zvláštní, příjemný a dobrý rum. Cena je ale asi přestřelená.

Autor: josé
Aroma: cukrové. mandlovokokosová tyčinka. suchost. lihové záblesky. agricole míza, bílá čokoláda, lehce kůže. postupně vyvane. (b.1+/3)
Chuť: sladkost 1/3. i chuť potvrzuje směr k agicole. je jemná, vyhlazená. hladivá dřevitost, zelená třtina. špetka pepře, větrovosti, teatree. (b.1+/4)
Dozvuk: dlouhý, hřejivý. promění se ve větrovou čokoládu - bonbóny Slavia. práškové kakao. později pomeranč. (b.1/2)
Shrnutí: celkem výrazná vůně a k ní odpovídající chuť a dozvuk. není to špatný rum. sice se úplně netrefuje do mého vkusu, nicméně mě neuráží. není v něm nic extrémně vyčuhujícího ani negativního. určitě bych se k němu propil, mít celou lahev. o hodně lepší než souběžně porovnávaná verze Rouge. (b.0/1)

Autor: tornado
Aroma: Slabé, nevýrazné. Třtinový cukr, med, stopa rozinek a skořice. Nepatrně koňakový nádech. Po delším odstátí se aroma trochu zvýrazní, zároveň ale začne být až nepříjemně štiplavé.
Chuť: Opět slabá, nepříliš výrazná. Sladkost po třtinovém cukru se míchá s kyselostí zelených jablek. Nepatrná stopa skořice.
Dozvuk: Opět žádná velká intenzita. V profilu kopíruje chuť, jednotlivé složky se projeví trochu víc. Oproti aroma a chuti je dozvuk o stupínek víš, ale ani tak to není žádný zázrak.
Shrnutí: Na nenáročné pití by mohl jako lehčí rum stačit. Vzhledem k ceně a marketingovým povídačkám je pro mě zklamáním. Verze Rouge mě zaujala nepatrně víc.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.