ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bruichladdich Octomore 07.4
Autor: J.K.Ch
Aroma: Tak tohle je extrém. Velmi, velmi silná vůně. Je plná, ostřejší, ale to je vina procent. Připomínaná mi leštěnku na nábytek. Kouř, med, dub a vanilka tomu sekundují.
Chuť: Stopy korku jsou velmi výrazné. Vanilka s medem, dubem a slabý náznak a podobnost s Gold Cock 1992 Slivovitz Finish. Kouřovitost je výrazná, ale asi mimo chápání lidských buněk (senzory saturovány).
Dozvuk: Doznívání je hlavně o kouři a o tom, že krásně hřeje v jícnu. Nějaké bylinky a něco koření s jemnou vinnou perlivostí.
Shrnutí: Bezpochyby je to pro mě nejlepší a nejzajímavější Octomore, který jsem ochutnal a první, který toužím mít doma. Je opravdu geniální. Do téhle láhve jsem nebyl přílišným příznivcem značky Octomore. Ale pozor: Je tak trochu divná, ale mě to sedí.
Body: 90

Láhev: Bruichladdich Octomore 07.4
Autor: lalos
WB
Aroma: Překvapivě sladká, karamelová vůně. Samozřejmě výrazný kouř, ale spíše takový sladce třešňový než uhelně dehtový. Každopádně výrazně jemnější, než jsem čekal.
Chuť: Opět překvapivá sladkost, tabáková kouřovitost, turecký med a přezrálé ovoce
Dozvuk: Dlouhý, sladký, bonbonkový. Po chvíli sladká chuť mizí a dlouhé doznívá jen lehce nahořklý kouř.
Shrnutí: Nádherná barva po virgin oaku, trošku nezvyklá pro Islay peated styl. Popravdě jsem ale čekal monstrum a dostal jsem krásnou uhlazenou whisky, která je příjemně pitelná i při obsahu alkoholu přes 60%. Oproti desetiletému Ardbegu nebo Laphroaigu je toto kompotová šťávička.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.