ZPĚTRecenze:

Láhev: Smith & Cross Navy Strength
Autor: Hunter
Aroma: Hodně zajímavá vůně. Klasická náplň českých rumových pralinek, ta mi tu přijde jako hlavní a nejvýraznější složka. Na svou sílu alkoholu mi přijde dost v pohodě. Je tu i trocha vůně ovocných pálenek, takový sladší Gold Cock style. Čokoláda, peckoviny, je to výrazné, krémové, pěkné. Asi 2/3 vůně jako by tvořily pralinky a třetinu Gold Cock whisky. Při delším zkoumání mi pak přišlo, jako by ta pralinková poloha místy přecházela až do lehké ředidlové vůně, ale nic negativního v tom nehledejte, opravdu zajímavá a v pohodě vůně.
Chuť: Při prvním poválení po jazyku bych sílu 57% ani nehádal, ale to šlo jen o úplně první dojem. Po chvilce se už síla projeví. Po pralinkách ale v chuti není ani stopy, je to něco mezi grappou a slivovicí, k tomu se přidává seno, slámově bylinná dochuť, možná až do nějakého zeleného čínského čaje od Nethara, ty mi vždy připomínaly spařené seno. :-).
Shrnutí: Ochutnal jsem v Pivnici U Čolka v Brně-Žabovřeskách, kde mají velmi pěknou rumovou nabídku, odhadem asi 150-170 druhů. Velmi zajímavý rum, pokud chcete zkusit něco nevšedního, dobrá volba.
Body: 85

Láhev: Smith & Cross Navy Strength
Autor: J.K.Ch
Aroma: Zanořit nos do sklenice a pořádně si přičichnout je kvůli 57 % alkoholu téměř nemožné. Ale kousek nad sklenicí se vznáší omamná vůně medu, a té nejlepší domácí slivovice jakou si jen leze představit. Pečené kaštany a jemné dřevo. Karamel a melasa.

Chuť: Plná medu, krásně hřeje. 57 % alkoholu se spolehlivě stará, aby chuť vmasírovali do každého chuťového pohárku a pak jej nechají ochromený. Opět je zde náznak velice jemné ovocné pálenky. Síla je příkladná, chuť si sebou nese výrazné stopy koření a dřevitosti.
Dozvuk: Med, moc medu, je hřejivý a připomíná meduňkový a mateřídouškový čaj … s medem. Medovník. Koření a dřevo sice přináší jemnou natrpklost ale ne hořkost. Po nějaké době se dostavuje sušší pocit jako při zkonzumování plodů černého jeřábu.
Shrnutí: Asi není nejlepší, ale je to jeden z nejzábavnějších rumů, co znám. Tedy pokud máte rádi med a medovník. Chuť vůně i dozvuk bezchybné, jen je to celé hodně medové. Cca 750 Kč za tento skvost je více než výhodná investice. Navíc je to rum, který by mohl chutnat i milovníkům ovocných pálenek a pálenek s přidaným medem. Jsem nadšen.
Body: 88


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.