ZPĚTRecenze:

Láhev: Lagavulin 1999 Distillers Edition
Autor: J.K.Ch
Aroma: Sherry zde relativně silně vystrkuje růžky nad rašelinu a tóny uzeného masa. Jemně jódová a nasládlá s tóny mandlí a dřeva.
Chuť: Chuť je dokonalost sama. Fenoly z kouře zabalené do hávu z sherry a ovoce dozdobené příjemnou sladkostí a tóny koření včetně pepře, silně zralých pomerančů a uzené šunky.

Dozvuk: Dozvuk má délku hodnou uznání a nese se v duchu vůně a chuti, tedy sherry, stop uzeného koření a ovoce.
Shrnutí: Co se týče poměru ceny a kvality je pro mě Lagavulin Distiller Edition skvělá volba. Zde mě baví mě ta složitost a komplexnost vůně chuti a dozvuku. Je to opravdu skvělá whisky.
Body: 90

Láhev: Lagavulin 1999 Distillers Edition
Autor: Nethar
WB
Aroma: Jemná rašelina. Slabší intenzita. Trochu nasládlá. Čerstvý chléb. Po prvním napití už je ta vůně hodně nevýrazná.
Chuť: Jemná, hladivá, tipuju 40 procent. Rašelinná. Nesmí se válet moc dlouho, pak trochu hořkne, ale v kombinaci s pepřovitostí, je to ještě ok.
Dozvuk: Dozvuk dlouhý, mírně nahořklý, uzený.
Shrnutí: Dobré pití, ale přijde mi málo výrazné, hlavně ve vůni. Jsem zklamaný, že to je Lagavulin, protože to je z mých zkušeností výborné pití (i když na Talisker DE to nemá, že jo ;-)). Z DE 1994 i 1996 jsem byl nadšený. Tak snad jenom momentální selhání smyslů.

Láhev: Lagavulin 1999 Distillers Edition
Autor: lalos
WB
Aroma: Na první přičichnutí prakticky žádná rašelina cože??? Jen lehký závan. Nějaké květiny, snad fialky, je to příjemné. Červené víno, smrkové výhonky.
Chuť: Jemná, krásně pitelná. Opět nevýrazná rašeliny. Spíše rostlinná chuť s uzeným masem. Máslové tóny.
Dozvuk: Středně dlouhý a sladký. Ke konci trošku nahořklý, trošku nakyslý. Vařené maso a v samém závěru konečně zůstává ta rašelina, kterou celou dobu přebíjelo asi PX sherry.
Shrnutí: Taková jakoby Islay pro ty, co nemají rádi Islay 😊 V porovnání se základní 16 yo pro mě trochu zklamání. Stejný věk, obecně ale menší výraznost, je taková hodně vyhlazená. Pořád to je ale skvělá whisky, to zase jo.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.