ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bowmore 10 yo Inspired by The Devil’s Casks
Autor: Nethar
WB
Aroma: Výrazná, černý rybíz, borůvky, uhlí, rašelinné sherry.
Chuť: Ne moc ostrá, vlastně ani ne moc rašelinná.
Shrnutí: Taková mi přišla docela nevýrazná v rámci kategorie, žádná pecka, ale jako fajn pití. V rámci 6. HK degu jsem ji umístil až hodně ke konci, podobně jako salam15, ale zase všichni ostatní ji zařadili do lepší poloviny.

Autor: josé
WB
Aroma: svěží sherry (oloroso), více kyselé než sladké. rybíz či rybízový koláč s drobenkou. suché tmavé dřevo. kůže. lehká kouřovost a medicinálnost. (b.2+/3)
Chuť: lehčí. řidší. žádný výbuch. šťavnatá ovocnost, sušší sherry, mírně drhnoucí tmavé dřevo bez hořkosti. příjemná rašelina. postupně vysychá a brní. sirky. (b.2+/4)
Dozvuk: kouřový, uzené. dřevo. perník s rybízovou náplní a čokoládovou polevou. (b.1+/2)
Shrnutí: příjemná hladká whisky. rašelina doplněná ovocem. líbí. oproti Devil's Casks III je sherry sušší, ne tak sladké.(b.0/1)

Autor: joy
WB
Aroma: na první přičichnutí se objeví sladké sherry a hlína, která se ovšem téměř okamžitě převalí do vůně nové kožené brašny, pak náznak citrusů, med, trop. sušené ovoce, koření, lehký závan rašeliny, tmavá čokoláda, voskovitost z nových rámků do úlů, avšak později při nižším stavu množství tekutiny v láhvi ona voskovitost mizí
Chuť: na začátku jako kdybych žvýkal novou koženou brašnu, sherry, trop. ovoce, sladkost, když se z láhve něco odpije, tak ta koženost už není tak výrazná, objevuje se navíc koření, sušené ovoce a lehce i lakovost
Dozvuk: kožený, nasládlý, citrusy, suchost, náznak tabáku, skořice, sherry, koření, které ovšem příjemně odeznívá v ústech - brní
Shrnutí: Bowmore není úplně má oblíbená palírna, její pojetí rašeliny mi moc nevyhovuje, ale tohle je povedený kousek a kromě Laimrigu a Tempest asi to nejlepší, co jsem z této palírny mohl ochutnat. Kromě toho je to whisky, kde jsem zatím nejvýrazněji cítil kůži

Autor: lalos
WB
Aroma: Lehce ostrá, laková, oproti 10 D&I sušší. Dřevěné sudy, málo rašeliny, lehká zatuchlost, ostružiny.
Chuť: Překvapivě suchá, dřevitá, skořicová. Lehce rašeliny, pak trochu sládne a vystupuje zvětralé červené víno.
Dozvuk: Dřevitý, hřejivý, suchý. Mražené maliny, mentolka, perníčky.
Shrnutí: Hodně lidí mi ji doporučovalo, a tak jsem měl přehnaná očekávání. Nakonec to bylo mírné zklamání. Přišla mi příliš suchá a dřevitá ve srovnání s ostatními. Ale ten charakter sudů po červeném víně tam asi je.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.