ZPĚT

Recenze:

Láhev: Tomatin Cask Strength Edition
Autor: Nethar
WB
Aroma: Až takové nasmrádlé aroma typu Jura. Turecký med, vanilka. Přezrálé až nasmrádle shnilé ovoce, trochu zkvašené. Ještě jednou radši ten med.
Chuť: Ostrá, dřevitá, zatuchlá. Hořké kakao.
Dozvuk: Výrazný, dlouhý, kakaový, kořenitý, výborný. Chvilkama chytám nějaké koření, bylinku, oregano nebo tymián nebo takovýho něco.
Shrnutí: A on to je další Tomatin. Před krátkou dobou testovaný Tomatin Cù Bòcan Virgin Oak mi šmakoval asi víc, tady je to aroma takové nesmělejší, ale chuť a hlavně dozvuk jsou tedy dost povedené. Díky nidanovi za vzorek. Pozn.: Jako už jsem si častokrát v recenzích všiml, zase sympatická shoda s josém: "zatuchlost nahnilého ovoce", atd.

Autor: josé
WB
Aroma: zvláštní zatuchlost nahnilého ovoce a oloroso sherry. dřevo A.O., pudink, tabák, slad. vůně, ač mi úplne nesedí, je výrazná bez lihovosti. kůže, zapařená sedačka, prach. po odvětrání více sladké. z prázdné sklenky po dlouhé době cítím kvasnice a těsto na bílou bagetu. (b.2/3)
Chuť: pikantní, brnivě sušší sherry. se slinami sládne. hřebíček, dřevitost. i po rozkapání zůstane pikantní. (b.2+/4)
Dozvuk: příjemný, čokoládový. suché dřevo, sherry hrozinky a kousek pomerančové kůry. (b.1+/2)
Shrnutí: (b.0/1)

Autor: josé
WB
Aroma: výrazná nakyslá vínovost. nahnilá letní jablka, trocha zatuchlosti a těsta. lihovější. dřevo. poněkud připomíná laciné blendy. vůně je výrazná, ale mě nepadá do vkusu. po rozdýchání změna k lepšímu. sladké, jahodové marshmallow. vanilka, mléčné karamely a krabice s pytlíky koření (nové, kmín). proměnlivé. (b.1+/3)
Chuť: perlivě pikantní, nahořklá. koření (kmín, tymián - ani ne tak aromatičnost jako spíš zemitost). postupně sládne. A.O. dřevo, trnutí zelených ořechových slupek. zároveň ovocná šťavnatost. (b.2+/4)
Dozvuk: hřejivý. ořechy, koláč, čokoláda. sladký. zaujal. po dlouhé době kedlub. (b.2/2)
Shrnutí: škoda té vůně. rozháraná, divoká, trochu s ní bojuju. v chuti OK. tipuju mix A.O. a sherry a víc %. v trojboji na krásném třetím místě po German SC a Cu Bocan 2005. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.