ZPĚT

Recenze:

Láhev: Barceló Gran Añejo
Autor: Hunter
Aroma: Ostřejší vůně, alkoholová, s kůží a dřevem, trochu větrová, dále lak na nábytek, leštěnka, vanilka, kořenitost. Taková jednodušší vůně.
Chuť: Pikantně krémová, štiplavě alkoholová a jemná dohromady. Alkohol je tu zase znát, a to i přes nízké volume, trochu lihově nevycválaný dojem. Kořenitá až peprná chuť s lehkým nádechem vanilky.
Shrnutí: Ochutnal jsem v Pivnici U Čolka v Brně-Žabovřeskách, kde mají velmi pěknou rumovou nabídku, odhadem asi 150-170 druhů. Doplnil jsem si tímto rumem základní vzdělání, měl jsem od Barcela Añejo a Imperial, Gran Añejo mi chybělo. Když jsem s rumy začínal, asi by mě bavil víc, teď už jsem objevil zajímavější kousky. Ale pro začátečníky nebo na rozjezd ochutnávky naprosto v pohodě. Ovšem co se týká nákupu lahve, tak se rozhodně vyplatí připlatit si na Imperial, cenový rozdíl není velký, kvalita ano.
Body: 82

Láhev: Barceló Gran Añejo
Autor: Torrez
Aroma: Smetanová kořenitost, klasická sladkost. Trochu dřeva - povedené.
Chuť: Očekával jsem sladké, ale dostavila se spíš hořkost.
Shrnutí: Uvolněnější pohodový rum. Lépe voní než chutná, škoda té hořkosti a nižší voltáž je znát. Slušný poměr cena x výkon.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.