ZPĚT

Recenze:

Láhev: Oliver's Exquisito 1995
Autor: Hunter
Aroma: Vůně asi nepřekvapí nikoho, kdo zná dominikánské rumy z produkce Oliver and Oliver. Čokoláda, cedr, rozinky, sladká dřevitost. Vůně je jemně uhlazená a krémová, s mléčnou čokoládou, skořicí a čokoládovým müsli.
Chuť: Sladší chuť, mléčně čokoládová, s rozinkami a cedrovým dřevem. K tomu se přidává jemná pikantní kořenitost, trochu větrovosti, v dochuti pak anýz. Cedru je dost, to se mi líbí. Sladší, ale ne přehnaně.
Shrnutí: Ochutnal jsem v Pivnici U Čolka v Brně-Žabovřeskách, kde mají velmi pěknou rumovou nabídku, odhadem asi 150-170 druhů. Pro mě nejlepší ze sedmi zde ochutnaných rumů. Což je na nejlevnější a nejmladší rum z řady Oliver's Exquisito slibný výsledek.
Body: 90

Autor: josé
Aroma: dominikánský styl, líznutý ovocem (pomeranče), karamelem a kůží. příjemné. čokoláda, lehce bylinkové. (b.2/3)
Chuť: sladkost 2/3, dřevo, šťavnatá ovocnost, pomeranče, třešně, cukrová. lékořice, větrovost. (b.2+/4)
Dozvuk: od ovoce se překlopí ke sladkosti vanilky, AO, banánu, třešňovým peckám. překvapení. příjemný (b.2/2)
Shrnutí: sladší dominikánský rum s kořením a pomeranči. (b.0/1)

Autor: tornado
Aroma: Celkem příjemná, dominuje sladká třtina, dále pak med, rumové pralinky, nepatrně čokoláda. Po odstání jemný náznak třešní.
Chuť: Sympaticky sladká. Med, třtinový cukr, v pozadí zelená třtina.
Dozvuk: Na chvilku zahřeje horní patro. Třtinový cukr, med, trochu nahořklé dřevitosti, nejde ale o nic nepříjemného. Po chvilce se přidá tmavá čokoláda.
Shrnutí: Lehčí, příjemný kousek. Oproti verzím 1990 a 1985 je daleko méně intenzivní. Na nenáročnější popíjení určitě neurazí.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.