ZPĚT



Recenze:

Láhev: Glen Scotia 1989 cask 309
Autor: Nethar
WB
Aroma: Jemně zakouřená sláma, sušené seno.
Chuť: Na 57.4 jemná a pitelná. Postupně se dostává dopředu jemné nakyslá zelenina.
Dozvuk: Dozvuk plný a nijak moc štiplavý či hořký, jak by se dalo čekat.
Shrnutí: Taky povedený kousek.

Láhev: Glen Scotia 1989 cask 309
Autor: josé
WB
Aroma: sladké. karamelizovaná jablka, pomeranče. hebké, jemné. ovocné bonbóny. příjemný vliv dřeva. vyšší voltáž není ani znát, jen občas zasekne drápek. špetka bylinek, suché dřevo. chce nechat rozdýchat. (b.2/3)
Chuť: pikantní jehličky spolu s drhnoucí dřevitostí zaútočí na jazyk. se slinami se objeví sladká ovocnost, šťavnaté pomeranče, červený rybíz. příjemná, plná. (b.3/4)
Dozvuk: šťavnatý. dřevo, perník, čokoláda, ozvěny červeného rybízu. karamel a kořennost suchého stébla trávy. (b.1+/2)
Shrnutí: moc dobrá. dobře odměřená dřevitost, naštěstí není přehnaná (to nemám rád), což by se ke svému věku 27 let dalo čekat. příjemně doplněná ovocností. pikantní a i přes svou sílu moc dobře pitelná. ředit jsem nezkoušel. velký dík Martinovi za možnost ochutnání jejich posledního přírůstku. (b.0/1)

Láhev: Glen Scotia 1989 cask 309
Autor: tornado
Aroma: Na okamžik se projeví silnější procenta a stopa kouře. Pak následuje výraznější travnatá nakyslost, tlející jablka a stopa po citronech. Po odstání: náznak umělohmotnosti, travnatá nakyslost, nepatrně zatuchlejší tóny sherry s jemným podkreslením opáleného dřeva.
Chuť: Hutná a intenzivní. Decentně nasládlá pepřová pálivost, špetka soli, náznak olejnatosti a dřevitosti s lesním ovocem.
Dozvuk: Olejnatost zesílí a přidá se suchý kouř. Zanechává dojem po lehce opáleném dřevu a těstu.
Shrnutí: Aroma mě moc nezaujalo, ale chuť s dozvukem ano. Na tomto kousku jsem si pochutnal, lahev by mě doma potěšila.

Láhev: Glen Scotia 1989 cask 309
Autor: xenopus
WB
Aroma: Poněkud uzavřené, ale na ta procenta hezké, nelihové. Trocha bylinné větrovosti (šalvěj). Po pár kapkách vody se zvýrazní lihovost.
Chuť: Hladké, zpočátku jemné, ale pak se rozehraje velké divadlo. Výbuch dřeva, šťavnatosti, kouř jen decentně, na jazyku se to střídá, super. Obrovsky intenzivní, občas probleskne i sladké ovoce.
Dozvuk: Trocha žvýkačky, kouř lehkého doutníku.
Shrnutí: Exkluzivní záležitost, hlavně v chuti. Není to moc na očichávání, ale patro vše naprosto vynahradí.
Body: 92


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.