ZPĚT

Recenze:

Láhev: Amrut Raj Igala
Autor: Nethar
WB
Aroma: Nakyslé dřevo, rybíz, angrešt, atd. Časem vanilková sladkost.
Chuť: 40-43, mírně nasládlá, nevýrazná, chleba.
Dozvuk: Trochu sladkosti, velmi krátký, miniaturně houby.
Shrnutí: Není vlastně ani špatná, ale veškeré dojmy jsou dost tlumené a kratičké. Nijaká, zbytečné pít.

Autor: josé
WB
Aroma: brutální lakovaná skříň. dubovost podobná Gold Cocku včetně švestek, ale jen lehce. (b.1+/3)
Chuť: chuť odpovídá vůni. lakovost, dub. pikantní, hřejivá. vysychá a trochu drhne. výrazná. (b.2/4)
Dozvuk: suchý, dřevitý. nasládlý, švestková pecka. (b.1/2)
Shrnutí: neměl jsem sice Gold Cock při ruce na přímé porovnání, ale troufám si tvrdit, že tu jistá podobnost je. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Lehčí a sušší. Štiplavost alkoholu, vanilka, dřevo, jasný vliv bourbon sudů. Citrusy, slad a obilí tak obecně.
Chuť: Lehká, obilná a vanilková. Není moc sladká, charakterově mi dost připomíná irskou whiskey. 40% je málo, přijde mi slabá. Jablka se skořicí.
Dozvuk: Krátký, lehce nasládlý – přechází do lehké hořkosti. Citrusová kůra s vanilkou, dubová dřevitost.
Shrnutí: Pro mě jedno ze zklamání roku. Na to, že to je „limited edition“ tak mi připadá spíše jako ještě odlehčená verze základní Indian Single Malt Whisky (i když popravdě nepůsobí až tak sladově mladě), taky mezi nimi není žádný zásadnější rozdíl (sudy, ječmen, finish). Hodně mi připomíná irskou whiskey, údajně má být určena hlavně pro levnější trhy. Pro mě zatím jasně nejslabší Amrut.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.