ZPĚT

Recenze:

Láhev: Plantation Black Cask 1651
Autor: Hunter
Aroma: Klasická vůně rumových pralinek československé výroby. Hodně medu, medovina, rumová tresť, skořice, hřebíček, vánoční koření. Trochu mi připomíná Austrian Empire 18 yo, ale je víc do pralinek.
Chuť: Chuť není špatná, ale za vůní znatelně zaostává. Není ani tak výrazná a občas se ještě ozve nevyzrálá lihovost. Jinak je tu dost dřeva, troška sladkosti, opálený sud, skořice. Klasická rumovost, dřevo, tmavá čokoláda.
Shrnutí: Ochutnáno při posezení s kamarádem v českolipském Baru/Kavárně Kocour.
Body: 84

Autor: Kobalt
Aroma: Suší a svěžejší. Lehce ovocná, ananas, papája, lehce alkohol.
Chuť: Málo sladká ale ne suchá, docela hutná. Starší ovoce, vegetace, pichlavost, karamel.
Dozvuk: Karamel, ananas, trocha hořké čokolády.
Shrnutí: Dobrý ale neohromující.

Autor: josé
Aroma: nasládlé, karamelové, med. charakter připomínající Plantation Barbados by tu byl. lehké, trochu ovoce, trochu lihové. (b.1+/3)
Chuť: sladkost 0/3. hodně suchý, opálené dřevo. karamel, koření, mírně nakyslý. bonpari. připadá mi mladý. (b.2/4)
Dozvuk: odeznívání chuti, koření, karamel a mírná dřevitá nahořklost. (b.1/2)
Shrnutí: mladý, ale přesto výrazný rum. jako starter festu dobré. (b.0/1)

Autor: tornado
Aroma: Nejprve poněkud zvláštní závan "venkovské" kyselosti, ten naštěstí rychle odezní. Dále lesní mech a olejové barvy. Odstání aroma znatelně pomůže, ztratí se veškerá kyselost a získá příjemný a lehký mentolový nádech.
Chuť: Středně sladká, mléčná čokoláda, smetana, stopa zelené třtiny a med.
Dozvuk: Sladkost zesílí. Třtinový cukr, lehčí pepřovitá pálivost.
Shrnutí: Ze začátku mě docela vyděsilo aroma, to se ale celkem rychle srovnalo. Chuťově nenáročný rum na lehčí popíjení.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.