ZPĚTRecenze:

Láhev: Saint James 15 yo
Autor: Kobalt
Aroma: Zelená vegetace, svěží a sladká, medová sladkost, limetky.
Chuť: Sladká, ostrá a intenzivní. Sladká zeleň, gumové bonbony.
Dozvuk: Gumové bonbony, větrové žužu, guma.
Shrnutí: Další zajímavý a netradiční rum. Vlastně výborný.

Láhev: Saint James 15 yo
Autor: josé
Aroma: moc pěkné. hladké. stará lakovaná skříň, piliny. sladké zralé tropické ovoce - ananas, papája. dřevo, vanilka. lehce mízová třtinovost. máta. minerální. (b.3/3)
Chuť: sladkost 0/3. výrazná dřevitost, mírně nahořklá. agricole zelená míza je kultivovaná. kakaové boby. pikantní. hřebíček, muskatnuss. štavnaté s kapkou citronu. (b.2+/4)
Dozvuk: odeznívání chuti. dřevo a oproti chuti sládne. kovovost, tmavá čokoláda, bari mandle. po dlouhé době nezklame a přidá lehkou zemitost. (b.1/2)
Shrnutí: přecijen 15 let je 15 let. tady už to nejsou mladé a divoce drsné agricole rumy. toto je hladké, nedráždivé s mohutnou porcí dřeva. dobrá a hlavně "jiná" alternativa ke sladkým karibským rumům. (b.0/1)

Láhev: Saint James 15 yo
Autor: tornado
Aroma: Lehké, ne moc výrazné, nasládlé po citrusech. Jde do ovocných tónů jahod a maliny, nepatrně podkresleno perníkem. Verze 12 yo mi přijde znatelně zajímavější. Po odstání sirupová sladkost a trocha perníkového těsta.
Chuť: Příjemná, lehká, trochu medově nasládlá. Perník, rozinky, po chvíli se objeví maliny a pozvolna začínají v chuti dominovat.
Dozvuk: Trochu zahřeje ústa a pomalu doznívá chuť.
Shrnutí: Špatný určitě není, ale mladší verze 12 yo a 7 yo mě zaujali víc. Asi je budu muset ještě jednou navzájem porovnat.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.