ZPĚT

Recenze:

Láhev: Relicario Superior
Autor: Hunter
Aroma: Rozinky, mléčná čokoláda a kokos. Hodně kokosu. A ještě hodně cedru. Kokos a cedr jsou tu nejintenzivnější složky aroma, obě mám hodně rád a tak si vůni užívám. Přidává se med, propolis. Šťavnatá, nasládlá. Hodně mě baví.
Chuť: Po nasládlé vůni mi chuť přijde překvapivě suchá. Dřevitá, kakaová, do tmavé čokolády a exotického těžkého dřeva. Dochuť lehce větrová.
Shrnutí: Ochutnáno s josém při další ochutnávce Hořicko-českolipské rumové mafie. Nejlepší rum z osmi ochutnaných během dlouhého degustačního večera, a to jsme měli v sestavě i rum v cenové kategorii +-2000,-kč. Momentálně se dá sehnat v Maneu za 640 korun, což mi přijde jako hodně zajímavý poměr výkon/cena. Vůně je pro mě extra zajímavá, v chuti ztrácí, což u suchých rumů je u mě pravidlem.
Body: 88

Autor: josé
Aroma: to je mi zajímavé. hodně, ale hodně kokosové, hutné. margotka, čokoláda. AO dřevitost. vanilka, sušenky máslovky. moc se mi líbí. po odvětrání kokos ustupuje. (b.2+/3)
Chuť: sladkost 0/3. sušší, šťavnatá, pikantní a opět hodně kokosová. ovocnost. maličko plastová. (b.2+/4)
Dozvuk: odeznívá chuť. dřevo, kokos. sušené švestky, ovocnost. čokoláda, opálenost, koření. (b.1+/2)
Shrnutí: krásně pitelný, suchý a hlavně z AO kokosový rum. velmi příjemné překvapení. s přihlédnutím k ceně (b.0+/1)

Autor: tornado
Aroma: Nejprve svěží s náznakem travnatosti, jablek a medu, posléze třtina a kokos. Po odstání nepatrně kyselé tóny a třtinový cukr, pak med, zelená jablka a jemná stopa po skořici.
Chuť: Lehce medově sladká s kyselejšími travnatodřevitými tóny.
Dozvuk: Přechází víc do sladkosti, tmavá čokoláda, kokos.
Shrnutí: Lehčí, nenáročný, ale jinak docela příjemný rum. Zajímavý přechod mezi kyselejší chutí a sladším dozvukem. Vzorek se mi pil docela dobře, na nákup celé lahve to ale nevidím. Relicario Supremo mě zaujal nepatrně víc.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.